Aktualności

Nowy Ford Mondeo

16 lutego 2007
Bez kategorii, Ford Nowości

Ponad pół roku przed debiutem wersji produkcyjnej Ford podczas targów w Paryżu zaprezentuje nowe Mondeo.

Samochód, który konkurencja nazwałaby studium, Ford nie wahał się nazwać prawdziwym mianem. To po prostu nowe Mondeo z niewielkimi zmianami stylistycznymi w porównaniu z modelem seryjnym. Nietradycyjnie auto najpierw prezentuje się w wersji nadwoziowej kombi, później pojawią się również liftback i sedan.


„Kinetyczny” design nowej generacji Mondeo bazuje na rozwiązaniach modelu koncepcyjnego Iosis oraz na debiutujących niedawno MPV Galaxy i S-Max. Drapieżny przód auta z trójkątnymi wlotami powietrza prawdopodobnie w seryjnym modelu ulegnie zmianom, jednak wrażenie dynamizmu całej sylwetki pozostanie. Sportowo zaprojektowany kształt bocznych okien i tyłu porzucił konserwatywne linie poprzednika, ale przestrzeń w środku prawdopodobnie znowu należeć będzie do największych w klasie.


Paryski salon samochodowy będzie prezentował tylko design nowej generacji Mondeo. Dokładniejszych informacji o dalszych wersjach i parametrach auta dowiemy się najprędzej z początkiem przyszłego roku, a na rynek auto ma trafić w drugim kwartale 2007. W tej chwili Ford zdradza tylko to, że większość postępowych rozwiązań wykorzystanych w Galaxy i S-Max otrzyma również Mondeo. Ford chce, by jego nowy model klasy średniej stał się wzorem dla konkurencji w sferze właściwości jezdnych, dynamiki oraz układu kierowniczego.


W ofercie będą znane silniki 1,6 Duratec, 1,8 Duratorq TDCi, 2,0 Duratorq TDCi oraz benzynowa 5-cylindrowa jednostka 2,5 Duratec Turbo.źródło: Ford / Roadlook

Leave A Comment