Nowe Audi A5

25 lutego 2007
Bez kategorii, Audi Nowości

Pojawiły się pierwsze oficjalne zdjęcia najnowszego, luksusowego coupe z Inglostadt. Audi A5 będzie pierwszym dużym, czteroosobowym coupe tej marki od czasu Audi 100.


Premiera auta nastąpi 5 marca, podczas salonu w Genewie. Swoimi rozmiarami plasuje się gdzieś pomiędzy modelami A4 i A6. Mierzące 4,60 metra A5 jest zdecydowanie większe nie tylko od Audi TT, ale także od BMW serii 3 coupe i Mercedesa CLK. W związku z czym Audi A5, będzie jedynym (jak na razie) niemieckim coupe tej wielkości w momencie wprowadzenia na rynek, czyli w czerwcu tego roku.


Na początku pod maską dwie sześciocylindrowe jednostki: 3.0 TDI V6 (233KM) i 3,2 FSI V6 (255KM), oraz podstawowy wariant 2,0 TFSI o mocy 177KM. Później dołączą do nich także mocniejsze silniki benzynowe 4,2 FSI V8 o dwóch wariantach mocy i być może monstrualny V12 TDI, choć jeśli chodzi o tę potężną jednostkę dysponującą aż 1000Nm, nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji o zamontowaniu jej pod długą maską A5. Zdecydowano natomiast o produkcji wersji z otwieranym miękkim dachem, która w przyszłości zastąpi otwarte modele Audi A4, S4 i RS4.


Audi obiecuje bezpośredni, sportowy układ jezdny dzięki optymalnemu umieszczeniu silnika nad przednią osią, co skutkować ma niemal idealnym rozkładem masy.

Do wyboru klientów trzy przekładnie: sześciostopniowa manualna, bezstopniowa skrzynia CVT i zautomatyzowana DSG. Naturalnie w opcji dostępny będzie napęd Quattro.


Car News / Moto Target

Leave A Comment