Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Nadchodzi Renault Clio Break czyli Clio w wersji kombi

12 lutego 2007
Bez kategorii, Nowości Renault

Francuski producent planuje rozszerzyć gamę modelu Clio o praktyczną i wszechstronną wersją kombi.

Zaprezentowane poniżej zdjęcia zdradzają prawdopodobny wizerunek modelu kombi. Nie będzie to co prawda perełka stylistyczna, raczej konstrukcja nawiązująca wyglądem do większego Megane kombi, jednak samochód powinien spełnić oczekiwania niewielkiej rodziny. Szefostwo koncernu ma jeszcze jeden powód do wprowadzenia Clio kombi na rynek, bowiem samochód ma szansę stać się alternatywą dla modelu Modus, który zdecydowanie nie króluje w statystykach sprzedaży.


Najnowsza wersja Clio – która w Wielkiej Brytanii i we Francji prawdopodobnie będzie nosiła nazwę Break – nie będzie jednak posiadała przesuwanej tylnej kanapy, jaką można odnaleźć w samochodach typu MPV. Zastosowane rozwiązanie to tradycyjny układ dzielonych i składanych tylnych siedzeń oraz dodatkowy schowek pod podłoga bagażnika.


Clio Break zostanie najprawdopodobniej zaprezentowane podczas zbliżających się targów motoryzacyjnych w Genewie, a jego sprzedaż rozpocznie się jeszcze w tym roku. W większości wersji wyposażeniowych znajdzie się silnik 1.5 dCi, którego moc może osiągnąć nawet 106KM. Wersja kombi będzie droższa od hatchbacka o około 700 funtów.

źródło: Auto Express

Leave A Comment