Kia ex_cee'd cabrio – Światowa premiera konceptu

24 lutego 2007
Bez kategorii, Kia Nowości

Od kilku lat Kia kontynuuje swoją ofensywę. Niemal na każdym salonie ten koreański producent prezentuje nowy prototyp. Teraz będzie podobnie, bowiem podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego w Genewie koncern Kia zaprezentuje koncept kabrioletu o nazwie ex_cee’d cabrio.

Autorem projektu jest Peter Schreyer, były główny projektant Audi i VW, który na czele światowego działu projektowego Kia stanął we wrześniu 2006 roku.


Do produkcji ex_cee’da cabrio wykorzystana została mierząca 2650 mm płyta podłogowa, która od grudnia minionego roku montowana jest w 5-drzwiowym cee’dzie. Koncept stylistycznie opiera się o sylwetkę modelu cee’d Sporty Hatch, którego produkcja uruchomiona zostanie w słowackiej fabryce w grudniu bieżącego roku.

Poza materiałowym, elektrycznie składanym dachem ex-cee’d cabrio charakteryzuje się bardzo dynamicznym, agresywnym wręcz przodem. Jasny lakier nadwozia i czekoladowy kolor miękkiego dachu idealnie współgrają z dwutonową skórzaną tapicerką. Aby nadać autu jeszcze bardziej dynamicznego charakteru ex_cee’da wyposażono w 19-calowe obręcze z lekkich stopów.


Agresywny stylistycznie ex_cee’d cabrio posłuży firmie Kia Motors do wysondowania opinii konsumentów a zebrane doświadczenie i uwagi od potencjalnych klientów zaowocują w przyszłości nowymi rozwiązaniami w samochodach firmy Kia.

źródło: Kia

Leave A Comment