Jeep Compass dostępny w Europie

25 lutego 2007
Bez kategorii, Jeep Nowości

Po raz kolejny Jeep zamierza podbijać nowe terytorium. Temu celowi służyć będzie nowy Jeep Compass 2007 – pojazd na wskroś nowoczesny z napędem 4×4, dający poczucie prawdziwej frajdy z jazdy, swobody i funkcjonalności.


Oparty na samochodzie koncepcyjnym o tej samej nazwie, zaprezentowanym na Salonie Samochodowym IAA 2005 we Frankfurcie – Jeep Compass 2007 jest pojazdem nowej konstrukcji, stanowiącym kombinację funkcjonalności SUV-a z osiągami, własnościami jezdnymi, oszczędnym zużyciem paliwa i ceną samochodu osobowego klasy kompaktowej.


„Jest to oferta kierowana do klientów, którzy nie myśleli dotąd o zakupie pojazdu marki Jeep. Nowy Compass to pewność jazdy z napędem 4×4, uznana marka oraz inspiracja do przeżyć i przygody, jakiej próżno szukać gdzie indziej,” mówi Perer Lambert, dyrektor Chrysler Group UK.

W samochodzie nie zabrakło charakterystycznej siedmiodzielnej kraty chłodnicy, okrągłych reflektorów i trapezoidalnych nadkoli. Kilka nowych akcentów różni go jednak od tradycyjnej, markowej stylizacji. Ostro pochylona szyba przednia, ekspresyjny zarys maski silnika i głęboki pas przedni nadają sylwetce współczesności i pewnej agresywności.


Użytkownicy samochodu Jeep Compass mogą liczyć na niezawodne działanie układu napędowego 4×4. Aktywny system napędu 4×4 zalecany jest do użytku codziennego, m.in. jazdy po śniegu i w czasie opadów deszczu. Tryb „Lock” (blokady) przewidziany jest na wypadek napotkania głębszego śniegu lub piasku oraz innych nawierzchni o niskiej przyczepności.


Jeep Compass pojawi się brytyjskich salonach sprzedaży w maju 2007 roku i będzie dostępny z wysokoprężnym, turbodoładowanym silnikiem 2.0 z sześciobiegową przekładnią lub z jednostką benzynową o pojemności 2.4-litra z pięciobiegową skrzynią manualną bądź z automatyczną przekładnią CVT.źródło: Newspress / Moto Target

Leave A Comment