Aktualności

Dedykowane instalacje LPG w samochodach Skody

7 lutego 2007
Bez kategorii, Nowości Skoda

Skoda, wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu ze strony klientów, poszerza ofertę o samochody wyposażone w instalację gazu LPG. W trosce o zapewnienie jak najwyższej jakości oraz jak najlepsze parametry eksploatacyjne i techniczne w samochodach Skoda montowane są instalacje LPG renomowanej włoskiej firmy Landi Renzo. Firma ta może poszczycić się ponad 50-letnią tradycją na najbardziej rozwiniętym rynku LPG w Europie oraz doświadczeniem we współpracy z koncernem VW.

W stosunku do innych ofert na rynku Skoda oferuje bardzo unikalne rozwiązanie. Są to dedykowane zestawy instalacji sekwencyjnych LPG o nazwie Omegas, skonstruowane specjalnie z przeznaczeniem do konkretnego samochodu marki Skoda z konkretnym silnikiem benzynowym np. Roomster z silnikiem 1.6 16 V 77 kW.

Co ważne: nowe samochody Skoda objęte 2-letnią gwarancją mechaniczną, utrzymują tę gwarancję po montażu instalacji gazu LPG firmy Landi Renzo u Autoryzowanego Partnera Serwisowego Skoda Auto biorącego udział w programie „Dedykowane instalacje LPG Landi Renzo”! Firma Landi Renzo Polska udziela gwarancji na okres 24 miesięcy, na elementy składowe instalacji, licząc od daty montażu.

Wszystkie elementy instalacji dedykowanych Omegas firmy Landi Renzo zostały zaprojektowane i wykonane tak, aby jak najlepiej współpracowały z nowoczesnymi silnikami benzynowymi, zapewniając optymalne zużycie paliwa w każdych warunkach, bardzo dobre osiągi i jednocześnie jak najwyższe standardy dotyczące emisji spalin oraz niezawodność. Zastosowanie instalacji z sekwencyjnym wtryskiem gazu to element konieczny w przypadku niemal wszystkich nowoczesnych jednostek napędowych.

Oferowany przez firmę Landi Renzo wielopunktowy system wtrysku sekwencyjnego gazu w fazie lotnej Omegas należy do najnowszej generacji dostępnej na rynku. Zastosowane rozwiązania w postaci dwustopniowego reduktora-parownika, precyzyjnych wtryskiwaczy, komputera ECU gazu, w którym jest zarejestrowana mapa sterowania wtryskiwaczami gazu, umożliwiają indywidualne dostosowanie do poszczególnych silników samochodów Skoda, jak również bezawaryjną pracę całego systemu. Landi Renzo Omegas w minimalnym stopniu narusza oryginalny system zasilania na benzynę i jest w stanie w doskonały sposób zintegrować się z funkcjami tegoż systemu. Oznacza to, że jednostka sterująca gazu przetwarza informacje otrzymywane z sterownika silnika i wykorzystuje do sterowania wtryskiwaczy gazu.

System instalacji Landi Renzo wyposażony jest w szereg zabezpieczeń, gotowych do zamknięcia dopływu gazu, w razie wykrycia jakiejkolwiek nieprawidłowości lub usterki w systemie zasilania gazem lub benzyną. Przełącznik rodzaju pracy układu zasilania Landi Renzo dodatkowo wyposażony jest w sygnał dźwiękowy, który informuje prowadzącego pojazd o konieczności zmiany zasilania na paliwo benzynowe, tak w przypadku wystąpienia usterki w pracy systemu, jak i braku gazu w zbiorniku.

Zaawansowana technologia, jakość i bezpieczeństwo instalacji gazowych Landi Renzo jest poświadczona certyfikatami organizacji międzynarodowych:

– certyfikatem ISO 9001,

– prestiżowym certyfikatem ISO/TS 16949, który jako pierwsza firma tej branży otrzymała w 2001 roku.

Przełączanie zasilania silnika z benzyny na gaz następuje automatycznie i co ważne następuje to bardzo szybko i nieodczuwalnie. Zmniejszenie się poziomu gazu w zbiorniku w miarę jego ubywania sygnalizowane jest gasnącymi diodami na przełączniku. Całkowity brak gazu sygnalizowany jest dźwiękiem alarmowym w kabinie kierowcy i poprzedzony jest ustawieniem przełącznika na zasilanie benzynowe.

Samochody z instalacją LPG cieszą się na polskim rynku niesłabnącą popularnością. Wynika to przede wszystkim z faktu iż relacja ceny LPG do benzyny w Polsce ale i całej Unii Europejskiej jest zdecydowanie korzystniejsza dla paliwa gazowego.

Rachunek jest prosty – dla przykładu: model Roomster 1,2 HTP 51 kW (70 KM), przy zakładanym rocznym przebiegu 25 000km, inwestycja w instalację LPG zwróci się już po przebiegu 45 000 km czyli po ok. 1 roku i 10 miesiącach!

Teraz dzięki dedykowanym zestawom LPG można oszczędzać nie tracąc gwarancji i nie rezygnując przy tym z komfortowej i bezproblemowej eksploatacji.

Proekologiczna polityka Unii Europejskiej gwarantuje że parytet cenowy gazu w stosunku do benzyny będzie zachowany lub może nawet się poprawić.

Oferta instalacji LPG to nie tylko zestawy dedykowane dla nowych samochodów. Oferta obejmuje również inne poza sekwencyjnymi instalacje LPG z przeznaczeniem do niemal wszystkich samochodów używanych i to nie tylko marki Skoda. Na uwagę z pewnością zasługują używane samochody oferowane przez Dealerów Skoda Auto w ramach programu „Sprawdzone Auto”.

źródło: furious

Leave A Comment