Aktualności

Audi A5 Coupe – Najnowsze zdjęcia szpiegowskie

4 lutego 2007
Bez kategorii, Audi Nowości

Prezentujemy Państwu zdjęcia szpiegowskie autorstwa dziennikarzy agencji Automedia, którzy kilka dni temu „przyłapali” najnowsze coupe z Inglostadt podczas finalnych testów na dalekiej północy Szwecji.

Nowe Audi A5 będzie eleganckim coupe, którego założenia stylistyczne nawiązywać mają do prototypu Nuvolari, zaprezentowanego podczas genewskiego salonu samochodowego w 2003 roku. Audi A5 będzie wyraźnie większe od modelu A4 i swoimi rozmiarami bliżej mu będzie do limuzyny A6. Nowe Audi ustawi poprzeczkę zdecydowanie wyżej, od Volkswagena Eos, BMW 3 Coupe, czy nawet Mercedesa CLK.


Rozmiary i komfort, jaki będą mieli do dyspozycji kierowca i trzech pasażerów, stawia Audi na z góry wygranej pozycji. Tym bardziej że ani BMW, ani Mercedes nie opracowują podobnych modeli na bazie klasy E, czy serii 5. Prawdopodobnie Audi zdecyduje się na zastosowanie miękkiego dachu w wersji coupe-cabrio, co jest sporym zaskoczeniem w dobie wszechobecnych metalowych „nakryć” kabrioletów, ale pozwoli też dzięki mniej skomplikowanej konstrukcji, wygospodarować więcej miejsca dla pasażerów z tyłu.

Napęd stanowić będą dwa silniki. Pierwszy to znakomity i mocny diesel 3.0 TDI o mocy 225 KM, oraz silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem benzyny 3.2 V6 FSI, generujący moc 255 KM. Premiera nowego coupe A5 odbędzie się podczas jesiennego salonu we Frankfurcie w 2007 roku. Kilka miesięcy później zobaczymy coupe-cabrio z miękkim dachem.

źródło: automedia

Leave A Comment