Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Wydębić od kierowców jak najwięcej pieniędzy!

12 stycznia 2007
Bez kategorii, Bezpieczeństwo Nowości

Policja stawia patrole w najbezpieczniejszych punktach trasy, tak aby wydębić od kierujących jak najwięcej pieniędzy.

Z tak kontrowersyjną tezą wystąpił jeden z naszych Czytelników w liście do nas. Porusza on temat kontroli drogowych, a dokładniej mocno „wybiórczego” rozstawienia patroli. Oto ten list:

„Od dość dawna jestem waszym stałym czytelnikiem. Nigdy do Was nie pisałem, ale ostatnie wydarzenia, w których przyszło mi uczestniczyć, natchnęły mnie do pracy twórczej i postanowiłem podzielić się swoimi przemyśleniami na temat kontroli drogowych…

Ale po kolei. Pech chciał, że musiałem wyruszyć w dalszą trasę i nie będę wcale ukrywał, że w drodze powrotnej trochę mi się spieszyło… Jak nietrudno się domyślić, za pospiech przyszło mi zapłacić dość wysoką cenę…


Konkretniej – 100 zł i 4 pkt karne. Przyznaje się bez bicia – zawiniłem. Nie mam też żalu do panów policjantów, bo potraktowali mnie niemalże po macoszemu, mogło się skończyć o wiele większą kwotą. Ale do rzeczy… Postaram się chociaż trochę przybliżyć całą sytuację. Jak już wspominałem, moja wina jest bezsporna. Jechałem szybciej niż można i nie mam do nikogo pretensji. Mam tylko zastrzeżenia co do rozstawienia partoli… Na przestrzeni 120 km poprzedzających moją „wpadkę” nie spotkałem żadnego.

W myślach wieszałem na drogówce psy, bo droga nie była zbyt ciekawa. Cały czas obszar zabudowany, dziury, remonty. O rowerzystach jadących „pod prąd” bez jakiegokolwiek odblasku nawet nie chce mówić. Długo zachodziłem w głowę, gdzie u licha jest drogówka? Przecież przy takim natężeniu ruchu i głupocie rowerzystów (którzy prócz tego, że jechali pod prąd to jeszcze chcąc omijać dziury na poboczu, co chwila, wjeżdżali na jezdnię…) o tragedie nietrudno.

Pech chciał, że jednak dowiedziałem się, gdzie jest drogówka… Ciągnący się w nieskończoność obszar zabudowany został w tyle, pojawiły się dwa pasy, szerokie pobocze i barierki oddzielające. Nic tylko jechać. Niestety, nie. Ktoś utalentowany postawił bowiem w tym miejscu „osiemdziesiątkę”. Cóż, trafiło na mnie. Dostałem zaproszenie do radiowozu i zaczęła się sympatyczna dyskusja z policjantem. Padały standardowe pytania – gdzie mi tak spieszno i czy czuje się piratem? No cóż, aniołkiem to ja raczej nie jestem, ale spieszę się, bo ostatnie 3 godziny straciłem na pełzaniu w pełnej gotowości bojowej wypatrując pieszych, psów i rowerzystów samobójców.

W trakcie rozmowy, poinformowano mnie, że na drodze, którą jechałem, zginęło w ubiegłym roku aż 4 razy więcej osób niż dwa lata temu, więc należy jeździć ostrożnie…. No i co w tym dziwnego? To logiczne, że ludzie giną, skoro patrole porozstawiane są w najbezpieczniejszych punktach trasy, tak aby wydębić od kierujących jak najwięcej pieniędzy! Pozwoliłem sobie głośno powiedzieć, co o tym wszystkim myślę i, o dziwo, pan policjant przyznał mi rację! Zapytałem wprost, dlaczego chłopaki stoją akurat w tym, a nie innym miejscu. Odpowiedź? „Bo takie dostali polecenie”.

Nic dodać, nic ująć Jak już wspominałem, skończyło się na „stówce” i 4 pkt karnych. Korzystając z okazji, pragnę pozdrowić wyrozumiałą załogę niebiesko-białego forda mondeo i życzyć jej, by szybko „wygryzła” z miejsc swoich przełożonych. W przeciwnym razie, ludzie dalej będą ginąć, kierowcy łatać dziury w lokalnych budżetach, a rowerzyści siłować się z samochodami”.

źródło – interia

Leave A Comment