Aktualności

Ponownie alkohol – uciekając przed policją zabił kobietę

14 stycznia 2007
Bez kategorii, Bezpieczeństwo Nowości

Jedna osoba zginęła w wypadku, do którego doszło w piątek w Kaliszu w trakcie policyjnego pościgu za pijanym kierowcą. Przeprowadzone po zatrzymaniu badania wykazały, że miał on ponad 2,5 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do tragedii doszło, gdy uciekający volkswagenem polo kierowca wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i doprowadził do zderzenia z tico. Pasażerka tego auta zginęła na miejscu. Sprawcę wypadku zatrzymano kilka kilometrów za Kaliszem, w miejscowości Skarszew.

Polo kierował 28-letni mieszkaniec podkaliskiej miejscowości Zbiersk. Ofiara miała 63 lata, pochodziła z Konina (Wielkopolska). Jej starszy o dwa lata mąż został odwieziony do szpitala” – poinformowała PAP Monika Rataj z zespołu prasowego kaliskiej policji.

Jak wyjaśniła, kierowca polo nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej. „Pościg za nim rozpoczęły trzy oznakowane radiowozy. Na jednym ze skrzyżowań, w pobliżu centrum miasta, polo uderzyło w tico. Sprawca kontynuował ucieczkę” – powiedziała Rataj. Pijanego kierowcę umieszczono na razie w izbie wytrzeźwień. Grozi mu do 12 lat więzienia.

źródło – PAP

Leave A Comment