Pierwszy Qashqai w Polsce?!

12 stycznia 2007
Bez kategorii, Nissan Nowości

Na ulicach Warszawy udało nam się wypatrzeć pierwszy na terenie Polski egzemplarz nowego modelu Nissana – crossovera Qashqai. Samochód ten oficjalnie wejdzie do sprzedaży w Polsce w lutym lub marcu, produkcja różnych wersji silnikowych i wyposażeniowych jest dopiero stopniowo uruchamiana w zakładzie Nissana w brytyjskim Sunderland.


Auto, które udało nam się wyśledzić, ma słowackie numery rejestracyjne – Słowacja należy do tego samego obszaru zarządzania sprzedażą Nissana (centrala dla naszego regionu jest w Budapeszcie). Według naszych informatorów, do wewnętrznych szkoleń nie przeznaczono auta z polskimi tablicami, bo… z braku świadectwa polskiej homologacji nie można ich otrzymać.


Na tylnej klapie nowego Nissana widać napis „dCi” jest to zatem auto najprawdopodobniej z turbodieslem o pojemności 1,5 litra i mocy 106 KM, z napędem tylko na jedną oś. Inne planowane silniki to jednostki benzynowe o pojemności 1,6 (115 KM) oraz 2 litrów (140 KM), także z nową bezstopniową automatyczną skrzynią biegów, oraz turbodiesel o pojemności 2 litrów (150 KM), dostępny z zupełnie nową, 6-biegową przekładnią automatyczną systemu Lepelletiera. Tylko wersje dwulitrowe otrzymują napęd na cztery koła

All-Mode 4×4 – podobny znamy już z modelu X-Trail. Dostępna ma być także rzadka w tym segmencie cenowym dwustrefowa klimatyzacja oraz panoramiczny szklany dach.

źródło – onet

Leave A Comment