Aktualności

Peugeot Expert

3 stycznia 2007
Bez kategorii, Nowości Peugeot

Peugeot Expert jest średniej wielkości autem dostawczym użytkowanym głównie przez małe firmy.


Auto to występuje w trzech podstawowych wersjach, które zadowolić mają szeroką rzeszę klientów. Pierwsza z nich to furgon blaszany, mogący przewieźć trzy osoby i ładunek o objętości do czterech metrów sześciennych. Maksymalna długość przewożonych przedmiotów wynosi ponad 2 metry a wysokość: 141 centymetrów.


Szerokość między nadkolami to 122 cm a maksymalna: 143. Załadunek odbywa się przez podwójne, symetryczne drzwi tylne oraz boczne, rozsuwane. Kolejna wersja Experta to sześciomiejscowe kombi, mogące przewozić zarówno ludzi jak i towary o objętości do 2 metrów sześciennych. Takie auto ma przestrzeń ładunkową o długości 100 cm, szerokości 120 cm i wysokości prawie 130 cm. Przewóz większej ilości osób umożliwia druga odmiana kombi, w której znajdzie się miejsce aż dla dziewięciu pasażerów. Oprócz nich zmieści się też bagaż, którego pojemność może wynieść 0,445 m3. Maksymalne jego wymiary to 120 x 129 x 25 centymetrów.


Peugeot Expert Warto wspomnieć, że znajdująca się w trzecim rzędzie kanapa jest składana i wyjmowana, co znacznie zwiększa możliwości transportowe. Odmiany kombi mogą być ponadto wyposażone w lewe, przeszklone drzwi przesuwne. Źródło napędu Experta stanowi jeden z trzech dostępnych silników. Pierwszy to jednostka benzynowa o pojemności skokowej 1600 cm3, mocy 80 koni mechanicznych i momencie 125 Nm. Zapewnia ona autu prędkość 148 km/h. Średnie zużycie paliwa wynosi przy tym 10,2 litra na 100 kilometrów. Drugi motor stosowany jest tylko w wersji blaszanej, jest nim diesel o pojemności 1900 cm3. Osiąga on moc 70 koni mechanicznych i moment maksymalny o wartości 120 Nm, co pozwala na rozpędzenie Peugeota do 138 km/h. Przeciętne zużycie oleju napędowego jest stosunkowo niskie i wynosi około 8 litrów.


We wszystkich autach zamontować można wysokoprężny, turbodoładowany silnik 1,9, którego moc wynosi 90 KM a moment 196 Nm. Tak wyposażony Expert może rozwinąć prędkość 157 kilometrów, zadowalając się przy tym 8,2 litra paliwa na setkę.

Leave A Comment