Nowe Kombi Mercedesa


Koncern DaimlerChrysler przygotowuje się właśnie na wysokich obrotach do startu na rynek wraz ze swoją nową generacją Mercedesa Klasy C. Produkcja samochodu ruszyła właśnie w niemieckiej fabryce w Bremen, a już na targach w Genewie odbędzie się jego oficjalna premiera.


Pierwszy na rynku pojawi się najprawdopodobniej samochód o nadwoziu sedan. Najbliższą okazją do zapoznania się z nim bliżej będą nadchodzące targi motoryzacyjne w Genewie. Pół roku po nim, gdzieś w okolicach jesieni, oficjalnie zadebiutuje wersja kombi. Cała ranga nowych modeli będzie oferowana w standardzie z napędem na przednią oś. Natomiast w opcji będzie można zamówić napęd na cztery koła.


Nowa generacja samochodu przybrała nieco na wymiarach. Jego długość wynosi teraz 4,58 metra, a szerokość zwiększyła się przynajmniej o cztery centymetry. Zaprocentuje to z pewnością ilością miejsca wewnątrz auta. Nowy model ukrywa się na razie pod nazwą kodową W204. W całym zestawieniu tej generacji pojawią się cztery różne wersje nadwoziowe: sedan, kombi, sportowe coupe oraz kabriolet. Do dyspozycji klientów dostępne będą jednostki silnikowe cztero- i sześciocylindrowe. Nie obejdzie się także bez specjalnej wersji AMG.


Więcej informacji na temat tego samochodu pojawi się zapewne w przeciągu kilku następnych tygodni. Cena jak i możliwe wersje wyposażeniowe nie są jeszcze znane.


źródło – mojeauto.pl, worldcarfans.com

Leave A Comment