Nowe Kombi Mercedesa

17 stycznia 2007
Bez kategorii, Mercedes Nowości


Koncern DaimlerChrysler przygotowuje się właśnie na wysokich obrotach do startu na rynek wraz ze swoją nową generacją Mercedesa Klasy C. Produkcja samochodu ruszyła właśnie w niemieckiej fabryce w Bremen, a już na targach w Genewie odbędzie się jego oficjalna premiera.


Pierwszy na rynku pojawi się najprawdopodobniej samochód o nadwoziu sedan. Najbliższą okazją do zapoznania się z nim bliżej będą nadchodzące targi motoryzacyjne w Genewie. Pół roku po nim, gdzieś w okolicach jesieni, oficjalnie zadebiutuje wersja kombi. Cała ranga nowych modeli będzie oferowana w standardzie z napędem na przednią oś. Natomiast w opcji będzie można zamówić napęd na cztery koła.


Nowa generacja samochodu przybrała nieco na wymiarach. Jego długość wynosi teraz 4,58 metra, a szerokość zwiększyła się przynajmniej o cztery centymetry. Zaprocentuje to z pewnością ilością miejsca wewnątrz auta. Nowy model ukrywa się na razie pod nazwą kodową W204. W całym zestawieniu tej generacji pojawią się cztery różne wersje nadwoziowe: sedan, kombi, sportowe coupe oraz kabriolet. Do dyspozycji klientów dostępne będą jednostki silnikowe cztero- i sześciocylindrowe. Nie obejdzie się także bez specjalnej wersji AMG.


Więcej informacji na temat tego samochodu pojawi się zapewne w przeciągu kilku następnych tygodni. Cena jak i możliwe wersje wyposażeniowe nie są jeszcze znane.


źródło – mojeauto.pl, worldcarfans.com

Leave A Comment