Nowa Generacja Sharana

5 stycznia 2007
Bez kategorii, Nowości Volkswagen

Niemiecki Volkswagen już niebawem zamierza agresywnie uderzyć w segment rodzinnych vanów. Pomoże mu w tym kolejna odsłona modelu Sharan, tworzonego niegdyś na wspólnej platformie z Fordem Galaxy i Seatem Alhambrą.

Nowa generacja samochodu została zbudowana na płycie podłogowej obecnego Passata, która uległa nieznacznemu przedłużeniu. Auto pojawi się na rynku w okolicach 2008 roku i już na samym starcie będzie miało przed sobą nie lada wyzwanie. Na jej barkach będzie leżeć odciągnięcie zainteresowania potencjalnej klienteli konkurencyjnymi gwiazdkami w postaci S-MAXA oraz nowej odsłony Galaxy. Podczas gdy Ford zdążył już zadomowić na rynku swoje produkty z segmentu MPV, to Volkswagen całkowicie zignorował nowy trend i w konsekwencji tego będzie musiał męczyć się jeszcze parę lat ze starą wersją samochodu. Pierwsza generacja Sharana oraz Galaxy była tworzona w kooperacji pomiędzy Volkswagenem oraz Fordem w Portugalii, lecz później Ford zdecydował się wydać samemu nowy model.
Prezydent Seata, Andreas Schleef poinformował, że wraz z nadejściem nowej generacji vana z Wolfsburga, iberyjska marka również otrzyma swój odpowiednik sygnowany nazwą Alhambra. Po raz pierwszy w tym aucie pojawią się przesuwane tylne drzwi. W najbogatszych wersjach wyposażeniowych będą one sterowane elektronicznie, a w wersji podstawowej elektryczny wspomagacz będzie dostępny jedynie w opcji. Pomysł przesuwanych drzwi zostanie zaadaptowany prosto z modelu T5. Pod maską nowego vana pojawią się jednostki silnikowe znane na co dzień z modelu Passat. Producent zakłada, że najpopularniejsza w sprzedaży będzie 140 konna wersja TDI. Za dopłatą będzie można zamówić napęd 4-motion. Ceny samochodu nie są jeszcze znane, lecz spodziewać się można, że będą one nieznacznie wyższe od tych które widnieją na obecnych modelach. źródło – mojeauto . pl

1 Comments

Leave A Comment