Aktualności

Niektóre modele Fiata i Lancii mogą mieć wady fabryczne

9 stycznia 2007
Bez kategorii, Inne INFO Nowości

Niektóre modele samochodów Fiata i Lancii mogą mieć wady fabryczne. O usterkach stwarzających zagrożenie dla bezpieczeństwa producent pojazdów poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Na polski rynek trafiło 471 takich aut.

Zgodnie z informacjami przekazanymi do UOKiK, posiadacze niektórych samochodów marki Fiat – modeli: panda, punto, grande punto, idea, stilo oraz marki Lancia – modeli: musa i ypsilon z silnikami 1,1; 1,2 i 1,4, wyposażonych w system klimatyzacji, mogą być wadliwe – podał we wtorek w komunikacie Urząd.


Informacja dotyczy pojazdów wyprodukowanych we Włoszech oraz w Polsce (model panda) między wrześniem 2005 roku a majem 2006 roku.

Z informacji przekazanych przez Urząd wynika, że problemy z klimatyzacją mogą pojawić się w wyniku usterki wału korbowego, co jednocześnie może spowodować przerwy w pracy silnika. Przedsiębiorca zobowiązał się powiadomić listownie właścicieli samochodów o konieczności skontaktowania się z autoryzowaną stacją obsługi w celu dokonania kontroli oraz ewentualnego usunięcia wykrytej usterki.

Na podstawie ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów zarówno producent, jak i dystrybutor zobowiązany jest powiadomić UOKiK w każdym przypadku, gdy uzyskał informację, że wprowadzony na rynek produkt nie jest bezpieczny – przypomina UOKiK.

źródło – UOKiK, wp

Leave A Comment