Nie parkować pod drzewami ! ! !

17 stycznia 2007
Bez kategorii, Bezpieczeństwo Nowości

W nocy z czwartku na piątek możemy się spodziewać bardzo silnych wiatrów, w porywach o prędkości ponad 100 km/h – poinformował dyżurny synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Tej nocy lepiej nie parkować samochodów pod drzewami. Zapowiadane wichury będą efektem szybkiego przemieszczania się w naszym kierunku (w ciągu najbliższych 48 godzin) płytkiego niżu znad Atlantyku. Z niżem tym będą też związane intensywne opady deszczu.


Już w czwartek powieje bardzo mocno na zachodzie Europy – na Wyspach Brytyjskich, na północy Francji i Niderlandach. Późnym popołudniem i wieczorem również na zachodzie Polski prędkość wiatru wzrośnie. Wieczorem na zachodzie i południowym zachodzie Polski porywy wiatru mogą sięgać nawet 100 km/h.

Równie prędko powieje w już całym kraju w nocy z czwartku na piątek – powiedziała synoptyk. Porywy wiatru tej nocy mogą miejscami przekraczać 100 km/h. Tak silne wiatry mogą spowodować zagrożenie i zniszczenia – łamać drzewa, zrywać dachy, utrudniać komunikację. Najlepiej nie zostawiać wówczas samochodów pod drzewami. Warto też zabezpieczyć lekkie przedmioty na podwórkach i pozdejmować przedmioty, np. doniczki, z parapetów.

Dość silny wiatr będzie wiał jeszcze w piątek. W porywach może on osiągnąć do 90 km/h, a na północnym wschodzie Polski porywy te mogą osiągać około 100 km/h.

źródło – PAP

Leave A Comment