NAIAS 2007

8 stycznia 2007
Bez kategorii, Inne INFO Nowości

Rozpoczęły się chyba największe i najważniejsze targi motoryzacyjne za oceaneam. Mowa oczywiście o North American International Auto Show (NAIAS), które w tym roku odbywają się już po raz 19.

Pierwsze trzy dni (7-9 stycznia) przeznaczone są wyłącznie dla przedstawicieli prasy. Wtedy to odbędzie się większość konferencji, podczas których zaprezentowane zostaną wszystkie nowości przewidziane na tegoroczne targi. Kolejne dwa dni (10-11 stycznia) to dni przeznaczone dla świata biznesu. I wreszcie 12 stycznia odbędzie się tzw. dzień charytatywny, podczas którego zbierane będą pieniądze na kilkanaście amerykańskich instytucji charytatywnych. Bilet wstępu na tę niezwykle ekskluzywną imprezę to bagatela 400 dolarów. Nie dziwi więc, iż tylko w zeszłym roku zebrano podczas tego jednego dnia ponad 6,8 mln USD.

Tegoroczna wystawa samochodowa w Detroit ma także okazję do świętowania własnego jubileuszu. Pierwsze bowiem targi motoryzacyjne w tym mieście odbyły się dokładnie przed 100 laty. Jako międzynarodowa wystawa (NAIAS), targi w Detroit odbywają się po raz dziewiętnasty. Od tego też czasu miało miejsce 994 światowych premier. W tym więc roku w Detroit odbędzie się więc tysięczna premiera, choć nie sposób ustalić, któremu modelowi przypadnie ten zaszczyt.

W zeszłym roku hale wystawowe Cobo Center w Detroit (miejsce targów od 1965 r.) odwiedziło prawie 760 tys. zwiedzających, akredytowano ponad 6,6 tys. dziennikarzy z całego świata (z 62 krajów). Zaprezentowanych zostało 70 premier, w tym 37 nowości, które przeznaczone były już do produkcji, oraz 33 modeli koncepcyjnych.

źródło – mojeauto.pl, NAIAS

Leave A Comment