Mitsubishi Pajero – najlepszy terenowy wóz w Australii

18 stycznia 2007
Bez kategorii, Mitsubishi Nowości

Mitsubishi Pajero CDi zdobył tytuł najlepszego pojazdu z napędem na cztery koła w Australii w tegorocznej edycji konkursu magazynu 4×4 Australia.


Zwycięskie Pajero zostało docenione głównie za walory jednostki napędowej, zastosowaną w nim przekładnię zmiany biegów, blokadę tylnego mechanizmu różnicowego, system elektronicznej kontroli przyczepności, jak i stylistykę, doskonałe prowadzenie wozu i łatwość jego obsługi.


„Mitsubishi Pajero CDi doskonale radzi sobie na drogach gruntowych i asfaltowych i nawet w trudnych warunkach terenowych nie musi pracować na najwyższych obrotach” – powiedział redaktor naczelny 4×4 Australia, Dean Mellor.


Zdobywca tegorocznego trofeum pokonał w ścisłym finale takie modele, jak Jeep Commander CRD, Mitsubishi Pajero Exceed V6, VW Touareg V6 FSI, SsangYong Kyron XDI, Mercedes-Benz GL500, Volkswagen Touareg TD i Toyota Prado GXL D-4D.


Wszystkie pojazdy biorące udział w konkursie zostały przetestowane na dystansie 3500 km na terenach położonych w Nowej Południowej Walii, a ich sprawdziany odbywały się na drogach utwardzonych i nieutwardzonych, śliskich podjazdach, wielkich piaszczystych wydmach i kompletnych bezdrożach. Do konkursu o tytuł najlepszego wozu terenowego z napędem na cztery koła przystąpić mogły tylko modele najnowsze bądź poddane gruntownej modernizacji i wprowadzone na rynek w roku 2006.


W każdym przypadku ocenie poddano pięć czynników – wartość, nowe możliwości techniczne, wytrzymałość konstrukcji, sprawność i zdolność poruszania się po australijskim buszu.

źródło – mojeauto.pl, Mitsubishi

Leave A Comment