Kubica obawia się, że będzie musiał zmienić styl jazdy

20 stycznia 2007
Bez kategorii, Motorsport Nowości

Robert Kubica boi się, że będzie zmuszony do porzucenia swojego agresywnego stylu jazdy za cenę wyciśnięcia najlepszych osiągów z opon Bridgestone w specyfikacji na sezon 2007.

Polak, który otrzymał wielkie uznanie w 2006 roku za swój specyficzny styl przyznał, że adaptacja do twardszych i wolniejszych opon Bridgestone przygotowanych przez japońskiego producenta dla wszystkich zespołów na nowy sezon sprawiła mu trudność.

Podczas prezentacji nowego bolidu BMW Sauber F1.07 w Walencji we wtorek Kubica powiedział, że liczy na to, iż nie będzie musiał zmieniać swojego stylu jazdy, aby mógł kontynuować swoją imponującą formę, jaką pokazał w zeszłym roku.


„Musisz jechać bardzo płynnie na tych oponach.” – powiedział Robert, który zaliczył pierwsze podium w swoim trzecim wyścigu F1 w zeszłym roku. „Przynajmniej w naszym (zeszłorocznym) samochodzie walczyłem o stabilność podczas hamowania, co wywoływało wiele problemów podczas wchodzenia w zakręty”.

„Więc jeśli nic nie zmieni się w (nowym) samochodzie, prawdopodobnie nie będziecie mnie widzieć jeżdżącego tak agresywnie jak w zeszłym roku. Martwię się, że będę musiał się uczyć wszystkiego od nowa, ponieważ jeździłem tak od ostatnich pięciu lat”.

„Już pracowałem nad tym podczas testów w Jerez i to właśnie w ostatnich testach tam nie mieliśmy żadnych problemów z wozem, więc można było zacząć zauważać wyraźną poprawę. Musisz kontrolować wszystko trochę bardziej niż dotychczas. Wcześniej wszystko było trochę bardziej automatyczne, teraz muszę więcej myśleć nad o tym co robię w samochodzie”.

Pomimo całego szumu wokół jego osoby, Kubica jest zdeterminowany, aby nie pozwolić wyrwać się oczekiwaniom wobec siebie spod kontroli w nadchodzącym sezonie. „Liczę na stałe, dobre tempo przez cały rok i pokaz dobrej jazdy.” – powiedział o swoich nadziejach na sezon 2007. „Jeśli samochód pomoże mi w walce o punkty, to będzie jeszcze lepiej, ale moje własne cele to stała dobra jazda”.

„Jeśli cały pakiet i bolid będzie lepszy niż w zeszłym roku, pomoże mi to zdobyć kilka punktów więcej. Zobaczmy jak wypadniemy w Australii, a potem się okaże, na co możemy liczyć w tym sezonie”.

źródło – autosport.com

Leave A Comment