Aktualności

Kradzież Busów… PRZEZ INTERNET ?!

6 stycznia 2007
Bez kategorii, Bezpieczeństwo Nowości

Poprzez ogłoszenia w Internecie oferowano kradzione samochody dostawcze – Mercedesy Sprintery o wartości od 80 do 100 tys. zł każdy. Pochodzące z Niemiec i Hiszpanii pojazdy miały przebijane numery, fałszowane dokumenty i były rejestrowane w Starostwie Powiatowym w Choszcznie na tzw. słupy, czyli na podstawione osoby. Byli to najczęściej bezrobotni, którzy za rejestrację auta otrzymywali po 500 zł. W proceder zamieszany był także pracownik stacji diagnostycznej, który za 250 zł wydawał zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdów i potwierdzał ich sprawność techniczną oraz zgodność oznakowania fabrycznego.


W połowie grudnia policjanci zabezpieczyli cztery samochody o wartości przekraczającej 240 tys. zł. Trzy należały do „słupów” jednego mężczyzny, który tłumaczył, że przed zakupem sprawdził auto w autoryzowanym serwisie w Koszalinie, a pole numerowe miało nie wzbudzić podejrzeń u pracowników stacji.

W trakcie śledztwa policja zatrzymała już dziesięć osób, w tym dwie kobiety. Tylko troje z zatrzymanych posiada stałe źródło utrzymania, pozostałe osoby to bezrobotni. Jedną z osób zatrzymanych jest diagnosta miejscowej stacji diagnostycznej. Wszystkim zatrzymanym grożą kary wieloletniego więzienia.

źródło – money.auto.pl

Leave A Comment