Kia – O FIRMIE

10 stycznia 2007
Komentarze wyłączone
Bez kategorii, O firmie

Firma rozpoczęła swoją działalność w 1944 roku od ręcznej produkcji części do rowerów. Podążając za potrzebami lokalnego rynku, w 1961 roku zaczęła wytwarzać motocykle, a następnie 3-kołowe pojazdy K-360. Na początku lat 70. skonstruowała własny silnik, a następnie podjęła się wytwarzania samochodów. Na początku lat 90. zmieniona została nazwa firmy na Kia Motors Corporation.

Historia

Firma rozpoczęła swoją działalność w 1944 roku od ręcznej produkcji części do rowerów. Podążając za potrzebami lokalnego rynku, w 1961 roku zaczęła wytwarzać motocykle, a następnie 3-kołowe pojazdy K-360.

Na początku lat 70. skonstruowała własny silnik, a następnie podjęła się wytwarzania samochodów.

Na początku lat 90. zmieniona została nazwa firmy na Kia Motors Corporation.

W okresie tym nastąpiła znaczna ekspansja firmy do Ameryki i Europy, a także dynamiczny wzrost produkcji, która pod koniec 1993 roku przekroczyła 3.000.000 sztuk. Firma rozwijała się dynamicznie.

W marcu 2005 roku Kia celebrowała wyeksportowanie 5-milionowego auta. To osiągnięcie należy szczególnie podkreślić ze względu na fakt, że Kia osiągnęła 4- milionowy eksport niespełna niż rok wcześniej.

W chwili obecnej Kia jest najstarszym i drugim co do wielkości producentem samochodów w Korei. W Polsce Kia Motors pojawiła się w 1995 roku.

Początkowo działała pod nazwą PB Motors, a we wrześniu 1997 roku firma zmieniła nazwę na Kia Motors Polska Sp. z o.o. (KMP).

Modele:

* Picanto

* Rio

* Cerato

* Magnetis

* Opirus

* Carens

* Carnival

* Sportage

* Sorento

* Pregio

* K2500

* Cee’d

źródło: wikipedia

Comments are closed.