Aktualności

Informacje o "nowym modelu yaris" (?)

25 stycznia 2007
Bez kategorii, Nowości Toyota

Kilka dni temu Toyota ujawniła bardziej szczegółowe informacje na temat nowej, dynamicznej odsłony modelu Yaris. Poza agresywną czerwoną barwą, samochód będzie się odróżniać od reszty aut w segmencie bardzo dobrymi osiągami.

Podczas tegorocznej imprezy Tokio Auto Salon, Toyota zaprezentowała samochód, który trafi na japoński rynek w przeciągu kilku miesięcy. Po tym jak zadomowi się na rodzimym rynku, zostanie przygotowana wersja dla mieszkańców Starego Kontynentu.

Elektryzujący swym wyglądem model Turbo Modellista został stworzony w oparciu o dostępną wyłącznie na rynku japońskim Toyotę Yaris RS. Nowa wersja używa turbodoładowanego silnika o pojemności 1,5 litra, stuningowanego przez firmę Modellista oraz wewnętrzny oddział producenta o nazwie Toyota Racing Developement.


Siła jednostki została zwiększona o dodatkowe 40 koni mechanicznych. Tak więc teraz jej całkowita moc wynosi już 150 koni przy 6 tysiącach obr./min. Moment obrotowy tego silnika to 196 Nm. Mały, ognisty Yaris do „setki” rozpędza się poniżej ośmiu sekund. Jego prędkość maksymalna wynosi 217 km/h.

Aby polepszyć właściwości jezdne producent zamontował w nim także dyferencjał o ograniczonym poślizgu oraz sportowe zawieszenie obniżone o 20 mm w stosunku do wersji standardowej. W skład pakietu optycznego wchodzą poszerzone nadkola, większe wloty powietrza oraz siedemnastocalowe felgi OZ. Cena tego „sportowego malucha” nie jest jeszcze znana.

źródło – mojeauto.pl, Autoexpress, onet

Leave A Comment