Informacje o "nowym modelu yaris" (?)

Kilka dni temu Toyota ujawniła bardziej szczegółowe informacje na temat nowej, dynamicznej odsłony modelu Yaris. Poza agresywną czerwoną barwą, samochód będzie się odróżniać od reszty aut w segmencie bardzo dobrymi osiągami.

Podczas tegorocznej imprezy Tokio Auto Salon, Toyota zaprezentowała samochód, który trafi na japoński rynek w przeciągu kilku miesięcy. Po tym jak zadomowi się na rodzimym rynku, zostanie przygotowana wersja dla mieszkańców Starego Kontynentu.

Elektryzujący swym wyglądem model Turbo Modellista został stworzony w oparciu o dostępną wyłącznie na rynku japońskim Toyotę Yaris RS. Nowa wersja używa turbodoładowanego silnika o pojemności 1,5 litra, stuningowanego przez firmę Modellista oraz wewnętrzny oddział producenta o nazwie Toyota Racing Developement.


Siła jednostki została zwiększona o dodatkowe 40 koni mechanicznych. Tak więc teraz jej całkowita moc wynosi już 150 koni przy 6 tysiącach obr./min. Moment obrotowy tego silnika to 196 Nm. Mały, ognisty Yaris do „setki” rozpędza się poniżej ośmiu sekund. Jego prędkość maksymalna wynosi 217 km/h.

Aby polepszyć właściwości jezdne producent zamontował w nim także dyferencjał o ograniczonym poślizgu oraz sportowe zawieszenie obniżone o 20 mm w stosunku do wersji standardowej. W skład pakietu optycznego wchodzą poszerzone nadkola, większe wloty powietrza oraz siedemnastocalowe felgi OZ. Cena tego „sportowego malucha” nie jest jeszcze znana.

źródło – mojeauto.pl, Autoexpress, onet

Leave A Comment