Aktualności
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Five Hundred

10 stycznia 2007
Bez kategorii, Ford Nowości

Amerykańskie skrzydło koncernu Ford zaprezentowało podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Detroit kolejną odsłonę modelu Five Hundred. Samochód ten pojawi się za oceanem już w roku modelowym 2008.

Samochód wejdzie do sprzedaży najprawdopodobniej już latem 2007 roku. Producent zapowiada, że nowa generacja będzie się charakteryzować nie tylko większą mocą, lecz także mocno odświeżonym wyglądem.


Pod maską „Amerykańca” umieszczono nowoczesną 3,5 litrową jednostkę w układzie V6, która została połączona z sześciostopniową skrzynią biegów i systemem all-wheel-drive. Jednostka Duratec będzie w stanie wydobyć z siebie moc rzędu 260 koni mechanicznych. Nie ucierpi na tym ekonomiczność jazdy bowiem producent zapowiada, że w silniku zastosowano szereg udoskonaleń pozwalających na oszczędną i dynamiczną jazdę. W aucie pojawi się też system autorski system Forda o nazwie AdvanceTrac (elektroniczna kontrola stabilności).


Nowy Ford Five Hundred będzie nawiązywać wyglądem zewnętrznym do amerykańskiej wersji modelu Fusion. Począwszy od mocno nachylonych słupków A, poprzez wyprofilowaną maskę, skończywszy na masywnym, chromowanym grillu. Lusterka boczne zostały zmniejszone w celu polepszenia widoczności, a także zredukowania oporów powietrza. Na jego tyle zamontowano poziome reflektory oraz rzucające się w oczy podwójne końcówki wydechu pokryte chromem.


Wewnątrz samochodu pojawi się bardzo dużo miejsca zarówno dla pasażerów i bagażu. Jednakże oprócz przestrzeni producent zamierza zaoferować kilka nowoczesnych technologii. W aucie pojawi się nawigacja sterowana głosem, system multimedialny DVD oraz fabryczne radio satelitarne SIRIUS. Powracając jednak do sterowania głosem, okazuje się że za pomocą tej technologii będzie obsługiwać takie urządzenia jak telefony komórkowe oraz odtwarzacze mediów.

Nowy Ford Five Hundred ma być jednym z liderów w swoim segmencie pod względem bezpieczeństwa. W amerykańskich testach zderzeniowych otrzymał on pięć gwiazdek we wszystkich czterech kategoriach. Otrzymał on również złote wyróżnienie w badaniach instytutu IIHS, za bezpieczeństwo podczas zderzenia tylnego.

źródło – mojeauto.pl

Leave A Comment