Fiat 500 – droższy od Pandy !

10 stycznia 2007
Bez kategorii, Fiat Nowości

Choć dokładne ceny wchodzącego do sprzedaży we wrześniu Fiata 500 nie są jeszcze znane, to wiadomo już raczej na pewno, iż będzie on droższy od nieco większej Pandy. A wszystko za sprawą bogatego wyposażenia zarówno standardowego, jak i opcyjnego.

Podobnie jak Mini, Fiat 500 będzie droższy od większości modeli z segmentu najmniejszych aut. Porównanie do brytyjskiej marki, będącej obecnie własnością BMW, wydaje się jak najbardziej na miejscu. Fiat bowiem będzie starał się uczynić z modelu 500 auto niemal kultowe, które będzie następcą auta sprzedanego w liczbie 3,9 mln sztuk w latach 1957-1977. Fiat 500 ma oferować właścicielom możliwość bardzo szerokiego zindywidualizowania auta. Poza wspomnianym już bogatym wyposażeniem dodatkowym, dostępna będzie także szeroka gama kolorów nadwozia oraz wnętrza.


Roczna produkcja, w zakładach Fiata w Tychcach, wynosić będzie 120 tys. sztuk, a jeśli auto przyjmie się dobrze na rynku, to jest możliwość zwiększenia produkcji do 180 tys. Na włoskim rynku ceny za Fiata 500 mają się zaczynać od ok. 10 tys. euro, podczas gdy najtańsza Panda to wydatek rzędu 8,6 tys. euro. W Polsce Fiat Panda kosztuje minimum 29.800 zł i jeśli zachowany zostanie podobny stosunek cen, to Fiat 500 będzie kosztować ok. 35 tys. zł.

Automotive News, mojeauto.pl

Leave A Comment