AutoGAZ nie zdrożeje?

3 stycznia 2007
Bez kategorii, Inne INFO Nowości

Informacja o wyższych cenach LPG pojawiła się w momencie rozpoczęcia prac nad ustawą o zwrocie części wydatków ponoszonych w latach 2006 – 2012 na ogrzewanie olejem opałowym powierzchni bytowych.

Mimo, że na pierwszy rzut oka nie ma ona nic wspólnego z autogazem, to zawiera zapis mówiący o podniesieniu stawek akcyzy na LPG z 695 do 1100 zł za 1000 kg z ewentualnym obniżeniem ich do 1000 zł. Przełożyłoby się to na ok. 25-groszową podwyżkę ceny litra autogazu.


– Prace nad rządowym projektem ustawy zostały wstrzymane jeszcze latem na etapie pierwszego czytania na posiedzeniu Sejmu. Już wówczas podwyżka akcyzy wzbudziła wiele kontrowersji i w lipcu 2006 r. zabrakło jedynie pięciu głosów, aby projekt został odrzucony przez Sejm w całości już w pierwszym czytaniu. Chyba nikt nie jest w stanie zagwarantować, że obecnie w Sejmie IV RP znajdzie się wśród posłów większość popierająca podwyżki podatku akcyzowego. Projektu nie ma bowiem w umowie koalicyjnej – mówi Sylwia Popławska z Koalicji Na Rzecz Autogazu.

– Wszystkie dotychczasowe informacje na temat rzekomych terminów wejścia w życie podwyżki podatku akcyzowego to jedynie spekulacje. Dziś taki termin nie istnieje. Ceny autogazu ustabilizowały się, a jedyne czego mogą się spodziewać tankujący LPG kierowcy z początkiem 2007 roku to stopniowe niewielkie obniżki – stwierdza Sylwia Popławska.

Obecnie litr LPG kosztuje średnio 2 zł i 4 gr.

źródło – motofakty.pl

Leave A Comment