700 kg, 7 sek do 200 km/h – Szwajcarskie cudo – Beck LM 800 .

12 stycznia 2007
Bez kategorii, Inne INFO Nowości

Szwajcarski producent samochodów sportowych – firma Beck – zaprezentował dzisiaj w Wiedniu swoje najnowsze dzieło.

Wzorowany na bolidach Formuły 1 pojazd nosi nazwę Beck LM 800.

Niewielka manufaktura słynie z produkcji najwyższej klasy, supersportowych samochodów. Auta budowane są z wykorzystaniem aluminium, magnezu, tytanu oraz niezwykle lekkich, syntetycznych materiałów.


Beck LM 800 zapewnia kierowcy typowo sportowe doznania dzięki idealnemu rozłożeniu mocy i elektronicznym systemom wspomagania prowadzenia. Konstrukcja pojazdu opracowywano z wykorzystanie metod używanych do projektowania bolidów startujących w wyścigach Formuły 1. Kierowcę chroni centralna, wykonana z kompozytów, niezwykle wytrzymała kabina, zapewniająca bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.


Do napędu auta posłużył 4,2 litrowy, benzynowy silnik V8 z turbosprężarką. Jednostka dysponuje mocą 650 KM przenoszoną na koła za pośrednictwem siedmiostopniowej, półautomatycznej skrzyni biegów. Przełożenia zmieniać można tradycyjnie, za pomocą drążka lub przyciskami zamontowanymi w kierownicy. Masa auta gotowego do drogi (z kierowcą – 80 kg i pełnym bakiem – 120 l) wynosi zaledwie 900 kg. To oznacza, że „na pusto” ten samochód jest niewiele cięższy od malucha…


Beck LM 800 przyspiesza do 100 km/h w 3 sekundy, a 200 km/h pojawi się na liczniku już po 7 sekundach od startu. Prędkość maksymalna wynosi ponad 350 km/h. Innowacją jest, niespotykany dotychczas w samochodach drogowych, pneumatyczny system podnoszenia auta, który pozwala maksymalnie skrócić czas zmiany kół.

Cena wozu to, bagatela, 750 000 franków szwajcarskich.

źródło – interia

Leave A Comment