Mitsubishi Space Star

15 grudnia 2006
Bez kategorii, Mitsubishi Nowości

Mitsubishi SPACE STAR jest rodzinnym samochodem łączącym cechy hatchbacka i minivana. Występuje on w dwóch wersjach wyposażenia GL lub GLX i z jedną z dwóch dostępnych jednostek napędowych.


Słabszy silnik ma pojemność 1300 cm3 i moc 86 koni mechanicznych, którą rozwija przy 6000 obrotów. Maksymalny moment wynosi 117 Nm przy 3000 obr/min. Space Star napędzany tą jednostką rozpędza się do 170 km/h a setkę osiąga po trochę ponad 13 sekundach. Ze zbiornika o pojemności 55 litrów paliwo spalane jest w ilości niecałych siedmiu litrów na sto kilometrów. Silnik ten, typu ECI-MULTI zasilany jest za pośrednictwem elektronicznie sterowanego wtrysku wielopunktowego. Napęd na koła przednie przenoszony jest poprzez pięciobiegową skrzynię manualną współpracującą z suchym sprzęgłem tarczowym.


Drugi silnik jest jednostką typu GDI, charakteryzującą się bezpośrednim wtryskiem paliwa. Z pojemności skokowej 1800 cm3 uzyskuje ona przy 5500 obr/min moc 122 KM a przy 3750 obr/min maksymalny moment o wartości 174 Nm. Space Star 1,8 GDI rozpędza się do stu kilometrów na godzinę w 10,5 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 190 km/h. Oprócz dobrych osiągów charakteryzuje się on także niskim zużyciem paliwa, które wynosi średnio 7 litrów na setkę. Ten szesnastozaworowy silnik współpracuje z pięcioprzełożeniową skrzynią mechaniczną.
Pięciodrzwiowe wielofunkcyjne nadwozie ma spokojną, pozbawioną ekstrawagancji linię. Niewielkie wymiary (długość 4 metry) predysponują samochód do sprawnego i przyjemnego poruszania się po zatłoczonych ulicach miast.


Mitsubishi Space StarMitsubishi Space Star jest bardzo przestronnym autem, którym podróżować może do pięciu osób. Wygoda i pojemność wnętrza wynika głównie ze znacznej wysokości samochodu, wynoszącej 1515 mm bez relingów dachowych. Całość wykonana jest estetycznie i solidnie. Deska rozdzielcza jest czytelna, funkcjonalna, obfituje w praktyczne schowki i skrytki. Znajdują się one także w wielu innych miejscach, takich jak oparcia wygodnych foteli, kieszenie w drzwiach czy bardzo pomysłowa szuflada pod siedzeniem pasażera.


Jest to więc samochód, który można łatwo adaptować do indywidualnych potrzeb, co podkreśla choćby możliwość przesuwania o 15 cm tylnej kanapy. Jej oparcie jest oczywiście dzielone, co umożliwia np. przewóz większego ładunku i jednej osoby z tyłu. Przy maksymalnie cofniętej kanapie pojemność bagażnika wynosi 370 litrów, przesunięcie siedzeń do przodu daje 450 litrów. Maksymalnie Space Star pomieścić może do 1370 dm3ładunku, jest więc autem niesłychanie pojemnym.


Koła przednie zawieszone są na kolumnach McPersona a z tyłu zastosowano zawieszenie typu Multi-link. Wentylowane przednie tarcze hamulcowe mają średnicę 14 cali a tylne bębny – 8 cali. Nad bezpieczeństwem hamowania czuwa układ ABS. Ślimakowa przekładnia kierownicza jest seryjnie wyposażana we wspomaganie.

Leave A Comment