Mitsubishi Lancer

15 grudnia 2006
Bez kategorii, Mitsubishi Nowości

Do napędu Mitsubishi LANCER służy silnik o pojemności 1300 cm3 o mocy 75 koni mechanicznych i momencie 108 Nm przy 3000 obrotów na minutę.


Auto takie osiąga setkę po dwunastu i pół sekundach oraz prędkość maksymalną 170 km/h. Jazda miejska powoduje zużycie paliwa w granicach 9 litrów na sto kilometrów a na trasie 5,5 litra.


Nadwozie Lancera to klasyczny, czterodrzwiowy sedan. Ma on spokojną, niczym nie wyróżniającą się, może nawet konserwatywną linię. O ile zderzaki polakierowano w kolorze karoserii, to klamki, lusterka i listwy ochronne zachowały barwę czarną. Tył samochodu zdominowany został przez duże, efektowne lampy, których kształt nawiązuje do modelu Carisma. Lancer, pomimo braku licznych krągłości cechuje się bardzo dobrym współczynnikiem oporu powietrza, Cx= 0,30. Większość użytych blach została ocynkowana, co znacznie zwiększa odporność auta na korozję.
Wnętrze Mitsubishi Lancer jest wygodne i dość obszerne, choć tylna kanapa jest trochę zbyt mała dla trzech osób. Jest za to wygodna; jeszcze lepsze wrażenie sprawiają fotele przednie.


Mitsubishi LancerDeska rozdzielcza jest skromna, ale czytelna i estetyczna, obsługa jej jest łatwa. Oparcie tylnego siedzenia można składać i dzielić w proporcji 1 : 2, co znacznie zwiększa możliwości przewozowe a co za tym idzie, funkcjonalność samochodu. Bagażnik ma wprawdzie pojemność 480 litrów, jednak jego konstrukcja nie należy do szczególnie udanych. Przestrzeń ma nieregularny kształt i jest ograniczona mocno wystającymi nadkolami. Dodatkowym mankamentem są zawiasy pokrywy siegające po jej zamknięciu głęboko wewnątrz, co może narazić ładunki na uszkodzenie.


Bardzo interesującą propozycją jest topowa wersja Mitsubishi Lancer oznaczona jako EVO VI RS-2. Dysponuje ona mocą aż 280 koni mechanicznych przy 6500 obr/min i momentem 372 Nm przy 3000 obrotów! Jednostka napędowa ma pojemność dwóch litrów i jest wyposażona w turbodoładowanie i intercooler oraz wielopunktowy wtrysk paliwa. Auto posiada stały napęd na cztery koła (o średnicy 17 cali i szerokosci 225 mm), który rozdzielany jest w proporcji 50:50. Bardzo bogate jest wyposażenie seryjne, które obejmuje m.in. poduszki powietrzne, elektryczne szyby i lusterka, klimatyzację, alu felgi oraz skórzaną gałkę zmiany biegów i kierownicę.

Leave A Comment