Aktualności

Mitsubishi Carisma

15 grudnia 2006
Bez kategorii, Mitsubishi Nowości

Mitsubishi Carisma występuje w czterech wersjach, rożniących się wyposażeniem i wykończeniem: Classic, Comfort, Avance i Elegance. Dostępne są dwa silniki do wyboru: 1,6 ECI MULTI i 1,8 GDI.


Moc pierwszego wynosi 100 koni mechanicznych przy 5750 obr/min a maksymalny moment ma wartość 137 Nm przy 4000 obrotów. Jednostka ta zasilana jest elektronicznie sterowanym wtryskiem wielopunktowym i współpracuje z 5-biegową skrzynią manualną. W wersjach Comfort i Avance może ona przenosić napęd za pośrednictwem 4-przełożeniowego automatu.


Mitsubishi Carisma 1,6 rozpędza się do 185 km/h lub 180 km/h w przypadku automatu. Auto ze skrzynią ręcznie sterowaną osiąga setkę po 12 sekundach a z przekładnią automatyczną po 15. Średnie zużycie paliwa wynosi odpowiednio 7,2 lub 8,3 litra na 100 kilometrów. Silnik o pojemności skokowej 1800 cm3 zasilany jest za pośrednictwem bezpośredniego wtrysku benzyny (GDI). Osiąga on moc 125 koni mechanicznych przy pięciu i pół tysiącach obrotów, moment maksymalny osiągany jest przy 3750 obr/min i wynosi 174 Nm.


Wszystkie cztery wersje tego auta są wyposażone w pięcioprzełożeniową skrzynię manualną a odmiany Comfort, Avance i Elegance mogą ponadto współpracować z 4-biegową przekładnią automatyczną. Carisma z ręczną skrzynią przyspiesza do 100 km/h w 10,4 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 200 kilometrów. Przeciętnie spala ona poniżej siedmiu litrów paliwa na sto kilometrów. Samochód wyposażony w automat osiąga setkę po 12,4 sekundach i rozpędza się do 200 kilometrów na godzinę, zużywając przy tym średnio 7,6 litra benzyny.


Mitsubishi CarismaTa limuzyna klasy średniej ma eleganckie i dynamiczne czterodrzwiowe nadwozie. Charakteryzuje się ono płynną, spokojną i zwartą linią. Atrapa chłodnicy została podzielona na dwie części przez sięgające zderzaka przetłoczenie maski w kształcie litery V. Reflektory przednie mają kształt rombu i płynnie łączą się z atrapą oraz kierunkowskazami. Lakierowane zderzaki oraz boki auta zabezpieczają przed zarysowaniem praktyczne listwy ochronne. Reflektory tylne mają owalny kształt a ostatnie słupki sa masywne.


Wnętrze Carismy jest bardzo wygodne i zapewnia pięciu osobom wystarczającą ilość miejsca. Wykonano je z dobrej jakości materiałów o przyjemnych, stonowanych barwach. Deska rozdzielcza jest elegancka i wygodna w obsłudze, kierownica posiada regulację wysokości, co ułatwia znalezienie dogodnej pozycji. Bagażnik sedana mieści ładunek o objętości 480 litrów. Można go powiększyć poprzez złożenie dzielonego w stosunku 60 : 40 tylnego siedzenia. Tylne zawieszenie to zawieszenie wielopunktowe typu Multi-link a przednie typu McPerson. Ślimakowa przekładnia kierownicza wyposażona jest we wspomaganie. Przednie tarcze hamulcowe są wentylowane i mają średnicę 14 cali, przy kołach tylnych znajdują się ośmiocalowe bębny. Układ ABS zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania montowany jest w Carismie seryjnie.

Leave A Comment