Aktualności

Mercedes Benz Sprinter

15 grudnia 2006
Bez kategorii, Mercedes Nowości

Bardzo cenionym samochodem dostawczym jest Mercedes SPRINTER. Obecnie sprzedawana jest druga generacja tego auta, która dostępna jest od 2000 roku.


Już poprzednia wersja zyskała bardzo dobrą sławę, głównie dzięki swej niezawodności i wszechstronności. Zewnętrznie od swego poprzednika obecny Sprinter różni się głównie reflektorami przednimi o nowym kształcie i konstrukcji i zmienioną atrapą chłodnicy z dużym logo Mercedesa. Dostępne są trzy podstawowe odmiany auta: furgon, podwozie z kabiną i podwozie z podwójną kabiną. Występują one w trzech rozstawach osi a odmiana furgon wyposażana jest w podwyższany dach.


Mercedes-Benz Sprinter Do napędu służą oszczędne cztero- i pięciocylindrowe wysokoprężne silniki wyposażone w system wtryskowy Common Rail Direct Injection (CDI), turbosprężarkę i chłodzenie powietrza doładowującego. Osiągają one moc 82 KM, 109 KM, 129 KM i 156 KM.


Ofertę uzupełnia ponadto 143-konny motor benzynowy. Z racji wydłużenia kabiny o 57 mm oferuje ona teraz jeszcze więcej przestrzeni i komfortu. Funkcjonalna tablica przyrządów przypomina te stosowane w samochodzie osobowym, dzięki czemu jej obsługa jest naprawdę łatwa. Poręczna dźwignia zmiany biegów w kształcie joysticka, bogate wyposażenie seryjne i duży wybór wyposażenia dodatkowego uzupełniają wizerunek Sprintera.


Przed skutkami kolizji jadących autem chronią przednie poduszki powietrzne i trzypunktowe pasy bezpieczeństwa oraz dostępne na życzenie poduszki boczne.

Leave A Comment