Mazda B

15 grudnia 2006
Bez kategorii, Mazda Nowości

Mazda serii B jest terenowym pick-up’em o bardzo szerokim zastosowaniu. Tego typu samochody cieszą się szczególnym zainteresowaniem na rynku amerykańskim. Nie mniej jednak Japończycy zdecydowali się na sprzedaż tego samochodu również w Europie.


Seria B dostępna jest trzech wersjach, które różnią się głównie kabiną: Regular Cab, Stretch Cab i Double Cab. Tuż za masywną kabiną pasażerską znajduje się skrzynia ładunkowa, której długość zależna jest od odmiany samochodu. Terenowe własności samochodu podkreśla wysoki prześwit i duże koła o rozmiarze 14 lub 16 cali. Przód zdominowany został przez sporych rozmiarów atrapę chłodnicy. Po obu jej stronach znajdują się niezbyt duże, zintegrowane z kierunkowskazami reflektory. Szeroki zderzak wyposażono w dodatkowe wloty powietrza i wykonano z odpornego na zarysowania tworzywa. Patrząc z boku dostrzec można typową dla samochodów typu pick-up linię nadwozia.


W zależności od wersji Mazda serii B pomieścić może od dwóch do pięciu osób. Wszyscy pasażerowie mają zapewnioną wystarczającą przestrzeń. Szczególnie dużo miejsca jest nad głowami, więc nawet wysokie osoby nie powinny narzekać na ciasnotę. Estetycznie zaprojektowane wnętrze nie szokuje swą stylistyką, jednakże jest bardzo dobrze dopracowane pod względem funkcjonalności.


Do wyboru są aż cztery różne silniki. Dwa z nich to 2,5-litrowe diesle a dwa zasilane są benzyną. Pierwszy diesel odznacza się mocą 77 koni mechanicznych, które uzyskuje przy 4100 obr/min i momentem 168 Nm przy 2500 obr/min. Silniejszy, turbodoładowany motor wysokoprężny przy 3500 obr/min osiąga moc 109 KM a przy dwóch tysiącach obrotów moment o wartości 266 Nm. Oba silniki występują w tylnonapędowych wersjach Mazdy serii B.


W samochodach z napędem na obie osie stosowany jest 2,2- lub 2,6-litrowy motor benzynowy. Ten pierwszy ma moc 92 koni mechanicznych i moment 160 Nm. Silnik o pojemności 2600 cm3 ma 122 KM i 206 Nm. Za przeniesienie napędu we wszystkich przypadkach odpowiedzialna jest skrzynia manualna o pięciu przełożeniach. Niezależnie od wersji przy kołach przednich zamontowane są wentylowane tarcze hamulcowe a przy tylnych bębny.

Leave A Comment