Kia Pregio

15 grudnia 2006
Bez kategorii, Kia Nowości

Kia PREGIO jest występującym w dwóch wersjach samochodem dostawczym.


Piewsza odmiana mieści 5,6 metrów sześciennych ładunku i trzy osoby, druga sześć osób i towar o objętości 3,5 m3. Ładowność samochodu wynosi odpowiednio 1363 i 1320 kilogramów. Trzyosobowy van mieści przedmioty o długości do 268 cm; 6-osobowy o metr krótsze. W obu przypadkach szerokość pomieszczenia ładunkowego wynosi 156 a wysokość 133 centymetry.


Do napędu służy czterocylindrowy, wysokoprężny silnik o pojemności skokowej 2700 cm3. Rozwija on moc 82 koni przy 4150 obr/min i moment 170 Nm przy 2000 obrotów. Pozwala to na rozpędzenie Pregio do 135 kilometrów na godzinę. Podczas jazd miejskich auto spala nieco ponad 12 litrów oleju napędowego a przy stałej prędkości 90 km/h zadowala się 9 litrami na sto kilometrów. Napęd jest przenoszony na koła tylne za pośrednictwem 5-biegowej przekładni manualnej.


Kia PregioNadwozie typu kombi-van prezentuje się nowocześnie i bardzo estetycznie. Wszelkie łuki w nadwoziu zaokrąglono, co wpływa pozytywnie na jego prezencję i własności aerodynamiczne. Szyba przednia jest silnie pochylona i ma dużą powierzchnię. Przód Pregio zdradza bardzo bliskie pokrewieństwo z modelem K2700.


Dostęp do przestrzeni towarowej zapewnia unoszona klapa tylna i przesuwne drzwi boczne, umożliwiające w wersji 6-osobowej wsiadanie na tylne siedzenia. Wnętrze zaprojektowano i wykonano całkiem estetycznie, dzięki czemu zapewnia kierowcy dobre warunki pracy. Deska rozdzielcza jest funkcjonalna i przyjemna w obsłudze.


Siedzenie obok kierowcy kryje w oparciu praktyczny stolik-schowek z przydatnymi uchwytami na napoje. Hamulce osi przedniej wyposażono w wentylowane tarcze a tylnej w bębny. Zębatkowy układ kierowniczy jest seryjnie wspomagany.

Leave A Comment