Kia Magentis

15 grudnia 2006
Bez kategorii, Kia Nowości

Kia Magentis reprezentuje firmę w segmencie E. Samochód ten jest pierwszym wspólnym dziełem konstruktorów Kia Motors Corporation i Hyundai Motor Company.


Ta komfortowa limuzyna odznacza się klasyczną, elegancką linią nadwozia. Magentis z pewnością nie szokuje stylistyką, jednak nie sposób odmówić mu urody. Założenie konstruktorów polegające na stworzeniu wygodnego samochodu za przystępną cenę zostało spełnione. Klasyczne, trójbryłowe nadwozie z pewnością może się podobać.


Bez trudu mieści ono pięć osób zapewniając im przy tym wystarczającą ilość miejsca. Zarówno przednie jak i tylne siedzenia zapewniają odpowiedni komfort jazdy nawet podczas długich podróży. Wysoka jakość wykończenia wnętrza idzie w parze elegancką stylistyką i wysoką funkcjonalnością.


Kia MagentisZastrzeżeń nie wzbudza ani ergonomia deski rozdzielczej, ani łatwość obsługi poszczególnych elementów, począwszy od dźwigni zmiany biegów a na sterowaniu szybami skończywszy. Niewątpliwą zaletą jest tu również bogate wyposażenie seryjne, które obejmuje m.in. elektronicznie sterowaną klimatyzację, system audio z CD, wspomaganie kierownicy a także elektrycznie sterowane szyby oraz lusterka i siedzenia.


Podstawowy silnik ma pojemność dwóch litrów i uzyskuje moc 136 KM oraz moment 177 Nm. Pozwala to na uzyskiwanie prędkości maksymalnej 195 km/h. Druga jednostka napędowa na razie nie jest dostępna w Polsce. Mowa tu o 2,5-litrowym motorze V6, który rozwija moc 168 koni mechanicznych i moment 230 Nm. Napęd przekazywany jest na koła przednie za pośrednictwem przekładni manualnej lub automatycznej.


Za zatrzymanie samochodu odpowiedzialne są cztery tarcze hamulcowe, przy czym przednie są wentylowane. Całość kontrolowana jest przez układ ABS.

Leave A Comment