Aktualności

Kia K2700

15 grudnia 2006
Bez kategorii, Kia Nowości

Obok modelu Pregio firma Kia proponuje auto dostawcze oznaczone symbolem K2700.
Do jego napędu służy wysokoprężny silnik o pojemności skokowej 2700 cm3. Przy 4000 obrotów rozwija on moc maksymalną 80 koni mechanicznych a przy 2100 obr/min moment o wartości 169 Nm. Jednostka ta zużywa w mieście 12,2 litra paliwa a poza nim około 9 litrów. Prędkość maksymalna wynosi 130 km/h. Motor poprzez 5-biegową skrzynię reczną przekazuje napęd na podwójne koła tylne.


Samochód dostępny jest w dwóch wersjach, jako pojazd z otwartą skrzynią lub kontenerem. W pierwszym przypadku przestrzeń towarowa ma długość 2870 mm i szerokość 1650 mm, wysokość burt wynosi niecałe 400 mm. W kontenerze mieszczą się przedmioty o długości 2835 mm, szerokości 1803 mm i wysokości 1787 mm. Maksymalna objętość wynosi 9,1 m3. Zaletą tej odmiany jest sześcienny, bardzo ustawny kontener.


Ładunek jest w nim szczelnie zamknięty, a co za tym idzie chroniony przed warunkami atmosferycznymi i dostępem osób niepowołanych.


Kia K2700Kabina przypomina model Pregio, lecz jest mniej aerodynamiczna. Uwagę zwraca duża powierzchnia szyby przedniej i reflektory zintegrowane z kierunkowskazami. Dla ułatwienia obserwacji linia okien bocznych została w przedniej części znacznie obniżona a lusterka wsteczne zamontowano na charakterystycznych wysięgnikach. Takie rozwiązanie przydaje się szczególnie w wersji kontenerowej.


Tablica rozdzielcza zapewnia dobrą kontrolę wskazań a stromą konsolę środkową obsługuje się całkiem wygodnie. Dźwignia zmiany biegów jest krótka, co zwiększa precyzję jej działania. Manewry ułatwia seryjne wspomaganie kierownicy. Środkowe siedzenie wyposażono w bardzo praktyczny schowek, dostępny po położeniu oparcia.
Hamulce kół przednich wyposażone są w tarcze wentylowane, tylnych w bębny.

Leave A Comment