Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Kia Carnival

15 grudnia 2006
Bez kategorii, Kia Nowości

Propozycją firmy Kia dla segmentu aut typ van jest model CARNIVAL.
Do jego napędu służy trzylitrowy, wysokoprężny, turbodoładowany silnik 16V DOHC. Osiąga on moc maksymalną 126 koni mechanicznych przy 3600 obr/min i moment 331 Nm przy 2000 obrotów.


Jest to nowoczesna jednostka, którą charakteryzuje wysoka kultura pracy i niewielkie zużycie paliwa, wynoszące średnio 7,9 litra na 100 kilometrów. Prędkość maksymalna to około 175 km/h. Napęd na oś przednią przenoszony jest za pośrednictwem skrzyni manualnej lub automatycznej. Dostępna jest także 24-zaworowa jednostka benzynowa. Ma ona pojemność 2,5 litra i sześć cylindrów. Moc maksymalna wynosi 175 koni mechanicznych a prędkość 185 kilometrów. Motor ten współpracuje z przekładnią automatyczną.


Eleganckie nadwozie Carnivala to konstrukcja typowa dla samochodów typu van. Jest opływowe i ma miękkie, lekko zaokrąglone linie. Masywne zderzaki polakierowano w kolorze nadwozia a chromowana obwódka atrapy chłodnicy podkreśla ekskluzywność auta. Duże powierzchnie przeszklone nadają lekkości i ułatwiają obserwację. Karoserię wyposażono w pięcioro drzwi, z czego druga, boczna para jest przesuwna. Takie rozwiązanie zapewnia wygodne zajmowanie miejsc w tylnych rzędach, nawet na zatłoczonym parkingu.


Kia CarnivalNajwiększą zaletą Carnivala jest jego bardzo przestronne i funkcjonalne wnętrze. W zależności od wersji mieści ono 5 lub 7 osób. Drugi i trzeci rząd siedzeń można ustawiać na wiele sposobów, ułatwiają to szyny służące do ich suwania oraz możliwość obracania foteli. Tapicerka wykończona jest welurem, jednak za dopłatą dostępna jest także skóra.


Wyposażona w drewniane okładziny deska rozdzielcza zapewnia wygodną obsługę i dobre samopoczucie kierowcy. Na szczególną pochwałę zasługuje dobrze zaprojektowana i umieszczona krótka dźwignia zmiany biegów. Kierownica wyposażona jest w regulację położenia i wspomaganie. Duża przestrzeń, wygodne siedzenia i pomysłowe podłokietniki sprawiają, że Carnival jest wdzięcznym towarzyszem w długich podróżach. Pakiet elektryczny obejmuje sterowanie szybami, lusterkami, światłami i fotelem kierowcy. Oczywiście nie wymaga on dopłaty, podobnie zresztą jak podwójna klimatyzacja. Bagażnik jest łatwo dostępny i funkcjonalny. Opcja przesuwania, składania i wyjmowania siedzeń sprawia, że zmieści się w nim naprawdę spory ładunek. Możliwości transportowe podnoszą ponadto seryjne relingi dachowe.


Carnival zapewnia bezpieczeństwo podróżującym poprzez ABS, poduszki powietrzne oraz sztywną konstrukcję karoserii i wzmocnienia boczne.

Leave A Comment