Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Kia Carens

15 grudnia 2006
Bez kategorii, Kia Nowości

W klasie samochodów typu van firmę Kia reprezentuje model CARENS. Pojazd ten występuje w wersji LS lub RS a napędzany jest szesnastozaworowym silnikiem benzynowym o pojemności 1800 cm3.


Przy 5750 obr/min uzyskuje on moc maksymalną 110 koni mechanicznych a przy 4500 obr/min moment 152 Nm. Napęd za pośrednictwem pięciobiegowej skrzyni manualnej przenoszony jest na koła przednie. Prędkość maksymalna Kia Carens wynosi wg. danych producenta 196 km/h a przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 10,3 sekundy. Na każde sto kilometrów samochód spala przeciętnie 7,9 litra paliwa.


Kia CarensNadwozie auta jest silnie zaokrąglone, nie sposób doszukać się w nim żadnych kantów, ani ostrych lini. Jednocześnie Kia nie rzuca się specjalnie w oczy, nie zaskakuje stylistyką. Należy ona do samochodów pozbawionych charakterystycznych elementów, które pozwalałyby na jego szybką identyfikację. Część przednia zdominowana jest przez bardzo szeroki zderzak z pokaźnym wlotem powietrza. Wyżej dostrzec można owalne reflektory i współgrającą z nimi, pokaźną atrapę chłodnicy. Carens sprawia wrażenie auta masywnego. Dzieje się tak głównie za sprawą wysoko poprowadzonej dolnej lini okien bocznych oraz bardzo szerokich listew ochronnych. Tylne słupki są szerokie i ukośne. Za nimi znajdują się dodatkowe trójkątne szybki, które poprawiać mają widoczność.


Między sporych rozmiarów lampami tylnymi znalazło się bardzo wyraźne przetłoczenie mieszczące tablicę rejestracyjną. Klapa tylna kryje bagażnik o pojemności 328 litrów. Po złożeniu tylnej kanapy przestrzeń ta wzrasta do 528 litrów.


Układ hamulcowy składa się z tarcz wentylowanych z przodu i bębnów z tyłu. W samochodach wyposażonych w układ ABS oś tylna zaopatrzona jest również w tarcze. W seryjnym wyposażeniu Carens znajduje się wspomaganie kierownicy.

Leave A Comment