Aktualności

Honda Legend

15 grudnia 2006
Bez kategorii, Honda Nowości

Najbardziej luksusowym modelem Hondy jest produkowany od 1996 roku LEGEND.
Samochód ten dostępny jest w jednej wersji nadwoziowej a napędzany jest 3,5 litrowym silnikiem V6, o mocy 205 KM przy 5200 obr/min i momencie 297 Nm przy 2800 obr/min.


Ta zasilana wielopunktowym wtryskiem paliwa jednostka przenosi napęd na oś przednią za pośrednictwem czterostopniowej przekładni automatycznej. Hondą Legend można podróżować z prędkością do 215 km/h a do setki przyspieszać w czasie 9,1 sekundy. Auto zużywa 17 litrów benzyny w mieście i 9,4 poza nim.


Masywne nadwozie typu sedan jest, jak na limuzynę klasy E przystało, bardzo eleganckie. Cechuje je potężny przód z dużymi reflektorami oraz zintegrowana z przetłoczoną maską silnika atrapa chłodnicy. Stylistyka Hondy jest bardzo zrównoważona, wszystkie krawędzie są miękkie a łączenia elementów płynne i delikatne. Pokrywy silnika i bagażnika są długie a powierzchnia szyb – duża. Lekko ograniczają ją dość szerokie słupki tylne. Masywne zderzaki polakierowano w kolorze nadwozia a boki auta chronią przed zarysowaniem, także lakierowane listwy.


Honda LegendKabina samochodu jest bardzo przestronna i bez trudu mieści pięć dorosłych osób. Osobom tym nie zabraknie na pewno miejsca ani na nogi ani nad głowami. Wystarczająca jest także szerokość wnętrza. Auto jest bardzo starannie wykończone a użyte do tego materiały reprezentują wysoki poziom. Wszystko to, wraz z bardzo wygodnymi siedzeniami sprawia, że Legend jest pojazdem bardzo komfortowym, doskonale reprezentującym swojego właściciela. Dodatkowo warto wspomnieć o bardzo dobrym rozplanowaniu deski rozdzielczej oraz bogatym wyposażeniu seryjnym.


Zawieszenie Hondy składa się z wahacza poprzecznego z przodu, podłużnego z tyłu oraz czterech sprężyn śrubowych. Układ hamulcowy stanowią tarcze (przednie są wentylowane) oraz układ przeciwpoślizgowy ABS.

Leave A Comment