Aktualności

Fiat Scudo

14 grudnia 2006
Bez kategorii, Fiat Nowości

Użytkownikom średnich samochodów dostawczych firma Fiat proponuje model SCUDO, który dostępny jest w dwóch wersjach nadwoziowych i silnikowych. Pierwsza z nich to typowo ciężarowy Furgon, który zabrać może do 4 metrów sześciennych towaru. Maksymalna ładowność tego pojazdu to 815 kilogramów. Takie Scudo napędzane jest wysokoprężnym silnikiem o pojemności 1900 cm3, który uzyskuje moc 69 koni mechanicznych.


Do przewozu zarówno ładunków jak i osób służy odmiana Kombi, charakteryzująca się przeszklonym nadwoziem i przestrzenią bagażową o objętości 1 m3. Oczywiście po złożeniu siedzeń możliwości transportowe Scudo są znacznie wyższe tym bardziej, że obciążyć go można towarem o masie 810 kg. Samochód ten różni się od wyżej opisanego Furgonu także zastosowaną jednostką napędową, która ma pojemność 1600 cm3, moc 79 koni i zasilana jest benzyną bezołowiową.


Jednobryłowe nadwozie Fiata ma dość opływowy, przyjemny dla oka kształt. Jego przednia część stanowi niemalże jedną płaszczyznę (maska silnika i szyba), która w dalszej części przechodzi w linię dachu. Karoseria zakończona jest oczywiście pionową „ścianą” z drzwiami, których wielkość umożliwia dość swobodny załadunek europalet.


Całkiem przyjemna jest kabina pasażerska. Duży wpływ ma na to estetyczna i funkcjonalna deska rozdzielcza, dzięki której kierowca ma zapewnione bardzo wygodne warunki pracy. Większych zastrzeżeń nie wzbudzają także siedzenia oraz ilość i pojemność schowków na drobiazgi.

Leave A Comment