Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Dodge Stratus

14 grudnia 2006
Bez kategorii, Dodge Nowości

Na rynek europejski Stratus oferowany jest pod marką Chrysler. W Stanach Zjednoczonych natomiast pojazd ten oferowany jest przez firmę Dodge. Swoją limuzynę firma ta oferuje w wersji sedan bądź coupé.


Obie odmiany nadwoziowe cechuje elegancka linia, która odbiega nieco od typowych, przyjętych w USA standardów. Nie oznacza to oczywiście, że autu czegokolwiek brakuje. Wręcz przeciwnie, doskonale posłużyć może jako pojazd reprezentacyjny. Bardzo charakterystyczna jest część przednia, która odróżnia się zintegrowanym zderzakiem i atrapą chłodnicy, sięgającymi wysoko, aż do połowy wysokości świateł. Wielkość pokrywy silnika nie jest tak imponująca, jak w typowych amerykańskich krążownikach, jednak w odniesieniu do całkowitej długości pojazdu i tak jest całkiem spora. Poprowadzona delikatnym łukiem linia dachu płynnie łączy się z szybą przednią i tylną. W modelu czterodrzwiowym dość wyraźnie zaznaczonym elementem jest pokrywa bagażnika, która w połączeniu ze zintegrowanym spoilerem nadaje autu indywidualnego stylu. Nie mniej silnie zarysowane są nadkola i progi auta.


Bogato wyposażone wnętrze cechuje się wysokim poziomem wykończenia i dobrymi jakościowo materiałami. Spora przestrzeń i wygodne siedzenia zapewniają wszystkim pasażerom całkiem komfortową podróż. Deska rozdzielcza mimo sporej ilości przełączników nie sprawia wrażenia przeładowanej. Wygoda obsługi wynika z logicznego rozmieszczenia wszelkich przycisków, które znajdują się na konsoli środkowej, kierownicy i podłokietnikach w drzwiach. Pozytywny wizerunek kokpitu uzupełnia czytelny zestaw wskaźników.


W modelu Stratus firma Dodge stosuje dwa silniki benzynowe z czterema zaworami na cylinder o pojemnościach 2400 i 2700 cm3. Mniejszy to czterocylindrowy rzędowiec o mocy 150 KM przy 5200 obr/min i momencie 226 Nm przy 4000 obrotów. Drugi, widlasty silnik ma sześć cylindrów, z których uzyskiwana jest moc 200 koni mechanicznych przy 5900 obr/min i moment 260 Nm przy 4300 obr/min.

Leave A Comment