Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Dodge Durango

14 grudnia 2006
Bez kategorii, Dodge Nowości

Dodge Durango jest pięciodrzwiowym samochodem, który bardzo ściśle związany jest z modelem Dakota. Oba pojazdy się zbliżoną stylistyką i niemal identycznym wnętrzem.


Niemal pięciometrowa karoseria Durango sprawia imponujące wrażenie. Spora wysokość i szerokość (ponad 1,8 metra) w połączeniu z wysokim zawieszeniem, długą pokrywą silnika i sporą kabiną wzbudzają respekt. Przód podobnie jak w Dakocie zdominowany został przez dużą kratę wlotu powietrza, wcinającą się lekko w masywny zderzak. Potężne nadkola mieszczą ogromne koła. Linia boczna odznacza się silnymi przetłoczeniami na drzwiach i wysoko poprowadzoną linią okien. Całość uzupełniają wyróżniające się progi, doskonale komponujące się z całym nadwoziem.


Przeznaczona dla pięciu osób kabina pasażerska zapewnia wszystkim podróżującym wystarczającą ilość miejsca zarówno na nogi, jak i nad głowami i na wysokości łokci. Każdy zajmujący miejsce w aucie zapewnione ma bardzo dobre warunki, na co ogromny wpływ mają m.in. niezwykle wygodne siedzenia. Dobra jakość wykończenia i bogate, typowo amerykańskie wyposażenie dopełniają pozytywnego wrażenia. Logicznie rozplanowany kokpit jest przejrzysty i łatwy w obsłudze. Jedynym elementem wymagającym od Europejczyka pewnego przyzwyczajenia jest dźwignia zmiany biegów, którą umieszczono przy kierownicy.


Dostępne są dwa silniki benzynowe o ośmiu cylindrach rozmieszczonych w układzie V. Mogą one przenosić napęd na jedną lub dwie osie za pośrednictwem ręcznej lub automatycznej skrzyni biegów. Mniejszy motor ma pojemność 4,7 litra, moc 230 koni mechanicznych przy 4800 obr/min i moment 400 Nm przy 3200 obr/min. Druga jednostka to 245-konny silnik o pojemności 5900 cm3. Przy 3200 obr/min uzyskuje on moment obrotowy o wartości 454 Nm.

Leave A Comment