Daewoo Tico

14 grudnia 2006
Bez kategorii, Daewoo Nowości

Daewoo Tico jest kontynuacją modelu Alto a następnie Maruti firmy Suzuki. Od 1993 roku samochód był importowany z Korei a od 1996 montowany na Żeraniu.


Tico dostępne jest w dwóch wersjach wyposażenia SX i DLX oraz z jednym 3-cylindrowym silnikiem o pojemności 800 cm3. Jego moc maksymalna wynosi 41 koni mechanicznych a moment 60 Nm. Jednostka ta zapewnia dobrą dynamikę i niskie zużycie paliwa. Najmniejsze Daewoo rozpędza się do 143 kilometrów na godzinę i osiąga setkę w 17 sekund. Przeciętnie spala pięć litrów benzyny na sto kilometrów.


Koła przednie napędzane są za pośrednictwem 5-przełożeniowej skrzyni ręcznej. To 5-drzwiowe auto ma charakterystyczną kanciastą, mocno przeszkloną sylwetkę z bardzo dużym rozstawem osi. Wnętrze auta do nowoczesnych nie należy, ale zapewnia przyzwoitą przestrzeń i wygodę dla czterech osób. Jest również starannie wykończone. Nieco kanciastą deskę rozdzielczą wyposażono wprawdzie skromnie, jednak zapewnia ona całkiem przyjemną i wygodną obsługę. Wszystkie przełączniki i wskaźniki są łatwo dostępne. Na pochwałę zasługuje także skuteczny system przewietrzania i ogrzewania wnętrza. Za dopłatą samochód można wyposażyć w elektryczne podnośniki szyb przednich, centralny zamek, radioodtwarzacz a nawet klimatyzację.


Niestety niedostępne są tak ważne dla bezpieczeństwa elementy jak poduszka powietrzna i ABS. Bagażnik ma pojemność 180 litrów lub 860 po złożeniu kanapy. Także zawieszenie jest zadawalające, jak na tak małe auto. Koła przednie zawieszono niezależnie na kolumnach McPersona, tylne na wahaczach wleczonych połączonych sztywną belką i sprężynach śrubowych. Hamulce przednie wyposażone są w tarcze a tylne w bębny.

Leave A Comment