Aktualności

Daewoo Korando

14 grudnia 2006
Bez kategorii, Daewoo Nowości

Obok modelu Musso firma Daewoo od 1996 roku produkuje jeszcze inny uniwersalny pojazd, nadający się na bezdroża. Jest nim KORANDO, które w dużej mierze bazuje na większym Musso. Dotyczy to głównie podwozia; oczywiście gruntownie zmodernizowanego przed zastosowaniem w Korando. Na polskim rynku samochód dostępny jest z turbodoładowanym silnikiem wysokoprężnym o pojemności 2900 cm3.


Motor ten charakteryzuje się mocą maksymalną 129 koni mechanicznych przy 4000 obr/min oraz momentem 250 Nm przy 2250 obr/min. Parametry te sprawiają, że kierowca Korando może go rozpędzić do 150 km/h i przyspieszać nim do setki w czasie niecałych 20 sekund. Przeciętne zapotrzebowanie na olej napędowy wynosi 12 litrów na 100 kilometrów. Napęd poprzez pięciobiegową skrzynię przenoszony jest na koła tylne a na przednie dołączany. Własności terenowe poprawia dwustopniowy reduktor. Korando podjeżdżać może pod wzniesienia o nachyleniu do 42 stopni i brodzić do głębokości 50 centymetrów.


Karoseria Daewoo odznacza się bardzo charakterystyczną, śmiałą stylistyką. Wzrok przykuwa szczególnie przód z wyraźnie zaznaczoną, zwężającą się maską silnika, dużą kratownicą i okrągłymi reflektorami. Stylistyczną ciekawostkę stanowią niewątpliwie wąskie, bardzo długie i silnie zachodzące na boki auta kierunkowskazy przednie. Całość wizerunku samochodu uzupełniają bardzo wyraziste, szerokie nadkola, które podkreślone są dodatkowy silnymi przetłoczeniami.


Wnętrze pojazdu jest obszerne i zapewnia dobre warunki podróżowania, na co duży wpływ mają wygodne fotele i niezłe wygłuszenie. Wykończenie kabiny sprawia bardzo pozytywne wrażenie. Bagażnik pomieścić może 350-litrowe ładunki. W razie potrzeby można złożyć tylne siedzenia i przywieźć nawet 1200 litrów.


Korzystnie wypada cena auta tym bardziej, że jest ono bogato wyposażone. Elementy takie jak: ABS, centralny zamek, elektrycznie regulowane szyby i lusterka oraz klimatyzacja i wspomaganie nie wymagają dopłaty.

Leave A Comment