Aktualności

Citroen Evasion

4 grudnia 2006
Bez kategorii, Citroen Nowości

Citroen Evasion dostępny jest już od 1994 roku a mimo to nie spotkał się nigdy z większym zainteresowaniem klientów. Pojazd ten powstał we współpracy Citroena, Peugeota i Fiata. Jest on pięciodrzwiowym, sześcioosobowym vanem o klasycznej, ponadczasowej linii nadwozia. Wiele cech auta wspólnych jest z modelem Jumpy.


Jednobryłową karoserię cechuje silnie pochylona szyba przednia, która wraz z maską silnika tworzy jednolitą powierzchnię. Powierzchnia ta sięga aż do prostego, płaskiego dachu, zakończonego niemal pionowo opadającym tyłem. Duże powierzchnie przeszklone sprawiają, że samochód wydaje się lżejszy a jednocześnie zapewniają kierowcy dobrą widoczność we wszystkich kierunkach.Evasion ma wygodną, przestronną kabinę, zapewniającą komfort podróżowania zbliżony do samochodów osobowych. Jej największa zaleta to wiele możliwości aranżacji wnętrza, dzięki składanym i wyciąganym dwóm rzędom siedzeń. Daje to pojemność bagażową w granicach od 340 do 3300 litrów. Tablica rozdzielcza Citroena pomimo dość nietypowych kształtów zapewnia wygodną obsługę. Charakterystyczna jest trójkątna konsola środkowa, na której umieszczono m.in. dźwignię zmiany biegów w formie joystica. Kilka praktycznych schowków i kieszeni pomaga odpowiednio rozmieścić niezbędne drobiazgi i zwiększa funkcjonalność wnętrza.


Pod maską Evasion zamontowana może być jedna z trzech jednostek o pojemności 2000 cm3. Najsłabsza to 135-konna 2,0 16V. Rozpędza ona vana do 186 km/h i pozwala na przyspieszanie nim od 0 do 100 km/h w czasie 13,4 sekundy. Drugi motor wyposażony został w turbodoładowanie, dzięki czemu jego moc wynosi 150 KM a moment obrotowy 235 Nm. Przyspieszenie do setki trwa w tym przypadku 11 sekund a prędkość maksymalna to 195 km/h. Gamę silnikową zamyka wysokoprężny 2,0 HDi o mocy 110 koni i momencie 250 Nm. Maksymalną prędkość tej odmiany producent określa na 175 kilometrów a przyspieszenie do 100 km/h na niecałe 16 sekund.


Leave A Comment