Wynajem samochodów w czasie wakacji

25 lipca 2019
fiat-panda-nad-morzem

Obecnie podróżowanie jest bardzo popularne wśród osób w każdym wieku. Chcemy jeździć i zwiedzać różne części świata. Przemieszczanie się w dużym stopniu ułatwiają tanie linie lotnicze, które proponują podróżnym bilety w atrakcyjnych cenach.

Organizując wycieczkę warto zastanowić się nad środkiem lokomocji, bo nie zawsze wykorzystanie własnego samochodu jest optymalnym rozwiązaniem. Obecnie mamy wiele możliwości transportowych, bo poza pociągami i autobusami, coraz większą popularność zyskują samochody z wypożyczalni.

Zalety wypożyczonych samochodów

Przed podróżą należy zaplanować najwygodniejszy sposób transportu. W wielu przypadkach komfortem jest dolecieć do miasta docelowego samolotem i tam poruszać się innym środkiem transportu. Alternatywą dla samolotu są oczywiście pociągi, które nierzadko są wygodniejsze niż autobusy czy niewielkie – kilkunastoosobowe busy. Po dotarciu do wybranego miasta należy wybrać środek lokomocji, którym będziemy poruszać się przez całą wycieczkę. Komunikacja miejska nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, bo zazwyczaj panuje w niej ścisk i jazda nie jest zbyt komfortowa. Z pomocą przychodzą wówczas wypożyczalnie samochodów jak np.: carmines.pl. Proponują one klientom nowe, wygodne pojazdy, które z pewnością ułatwią przemieszczanie się po mieście. W takich miejscach wybór samochodów jest duży, więc można zdecydować się na konkretny model, a nawet kolor. Pojazdy mają aktualne ubezpieczenia OC i AC oraz doskonały stan techniczny.

Wypożyczalnie nie pozwalają klientom korzystać z niesprawdzonych, starych pojazdów. Ogromną zaletą wypożyczalni jest to, że za niewielką opłatą można dodatkowo otrzymać nawigację lub inne akcesoria np. fotelik dla dziecka. Taki zestaw z pewnością ułatwi nam poruszanie się po nowym mieście i dodatkowo sprawi, że nie będziemy uzależnieni od rozkładu komunikacji miejskiej. Warto wspomnieć, że niektóre firmy proponują nawet usługę wynajmu pojazdu wraz z kierowcą. Obecnie procedury wynajmu samochodu są niezwykle uproszczone i samochód dostaje się niemal od ręki. Przedsiębiorstwa szanują czas klientów i przygotowują zwięzły, ale treściwy formularz wynajmu. Warto wspomnieć, że przez całą dobę można kontaktować się z wypożyczalniami drogą mailową.

Dzięki temu, w razie potrzeby cały czas możemy być w kontakcie ze specjalistami. Wypożyczanie samochodu podczas wycieczki ma wiele atutów. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się, gdy nie mamy własnego pojazdu, a nie chcemy podróżować komunikacją miejską. Samochód z wypożyczalni daje podróżnym niezależność i ogromny komfort przemieszczania się. Podróż jest wygodna, a trasę pokonuje się w szybkim tempie., dzięki czemu oszczędzamy czas, który można wykorzystać na zwiedzanie.Warto również pamiętać, że w samochodzie z wypożyczalni można bezpiecznie przechowywać bagaż.

Samochód z wypożyczalni – mniejsze koszty podróżowania

Nie dość, że podróżowanie wynajętym samochodem jest bardzo komfortowe, to dodatkowo o wiele szybsze niż jazda autobusem czy tramwajem. Dla wielu osób kluczowym czynnikiem podjęcia decyzji o wynajmie samochodu jest koszt jego wypożyczenia. Okazuje się, że opłaty za pojazd nie uszczuplą znacznie naszego budżetu. Pojazd z wypożyczalni jest idealnym rozwiązaniem dla grupki znajomych. Koszty wynajmu można podzielić między wszystkich uczestników wycieczki. Podobnie rzecz się ma w przypadku rodzin z dziećmi. Warto pamiętać, że wypożyczalnia daje możliwość dopasowania wielkości pojazdu do liczby podróżnych – firmy proponują sześcioosobowe pojazdy i busy. Poza tym, cena za wynajem pojazdu z pewnością jest niższa niż podróżowanie taksówką. Wiele firm proponuje atrakcyjne zniżki na kilkudniowy wynajem.

Dlaczego nie warto korzystać ze swojego samochodu?

Zdarza się, że korzystanie z własnego pojazdu jest nieopłacalne. Szczególnie, gdy do miasta docelowego lecimy samolotem i dopiero na miejscu potrzebujemy środka transportu. Poza tym, może się okazać, że nasz samochód jest mało komfortowy lub nieekonomiczny i spala za dużo benzyny. W takich wypadkach najlepiej jest skorzystać z wypożyczalni samochodów i wybrać pojazd, który spełnia nasze oczekiwania. Jeśli nie mamy sprecyzowanych oczekiwań, co do samochodu, doświadczeni doradcy klienta pomogą wybrać model na miejscu.

  • Michał

    Jak z dziewczyną do Hiszpanii lecieliśmy to wypożyczaliśmy auto na miejscu. Ale nad polskie morze wystarczył mam korando III, w dieslu pali niewiele ponad 6l a w środku jest dość komfortowo.