Aktualności
Jak wybrać auto na ślub? (Kwiecień 23, 2018 11:45 am)
Wyjątkowe Mercedesy idą na sprzedaż (Kwiecień 16, 2018 2:08 pm)
Autocasco w 2018 roku – czy warto? (Kwiecień 6, 2018 5:53 pm)

Będzie kolejny tor wyścigowy w Polsce?

Nürburgring

W Internecie znaleźliśmy bardzo ciekawą informację: na terenie małopolski powstanie tor wyścigowy! Nie szkoleniowy, a prawdziwy wyścigowy, którego główna prosta ma mieć ponad 1km długości! Brzmi tak dobrze, że aż ciężko uwierzyć.

Póki co informacje są dość szczątkowe, ale mimo wszystko warto o nich wspomnieć. Obiekt będzie się prawdopodobnie znajdował w Podolanach koło Krakowa. Tor ma być wyposażony w aktywne systemy tłumienia hałasu, dzięki czemu pobliscy mieszkańcy nie powinni się skarżyć. Osoby, które mają zamiar wybudować ten obiekt właśnie pochwaliły się na swojej stronie, że prawnie stali się właścicielami gruntu. Wszystko to brzmi naprawdę obiecująco, zwłaszcza że w Polsce na dobrą sprawę mamy jeden tor z prawdziwego zdarzenia i jest to obiekt w Poznaniu. Niestety, problemem tego obiektu są właśnie pobliscy mieszkańcy, którym nie pasuje hałas.

Więcej informacji ma się pojawić wkrótce na stronie Perettimotorsport.pl, więc warto tam od czasu do czasu wrócić. Swoją drogą, strona tego projektu budzi pewne wątpliwości dotyczące prawdziwości przedsięwzięcia, ale jako napaleni motofantycy trzymamy kciuki. I z chęcią nagłaśniamy!

Bartłomiej Urban