Zmodernizowany Volkswagen e-Golf z większym zasięgiem

Volkswagen e-Golf FL (2017)

Niemiecki producent z Wolfsburga sypnął nowościami podczas salonu motoryzacyjnego w Los Angeles. Ostatnio poznaliśmy zmodernizowanego Volkswagena Golfa i pełni optymizmu oraz ciekawości spoglądamy, co Volkswagen uczynił z nowym e-Golfem, bo taki samochód Niemcy pokazali w Stanach Zjednoczonych. Pomijając nowinki w rodzaju LED-owego oświetlenia czy zmodernizowanego systemu info-rozrywki, skupmy się na wartościach rzeczywiście istotnych w przypadku elektrycznego hatchbacka. Pojemność litowo-jonowych akumulatorów zwiększono do 35,8 kWh, moc układu napędowego wzrosła do 100 kW, moment obrotowy wynosi teraz 290 Nm, przyspieszenie do 100 km/h to aktualnie 9,6 sekundy, a samochód pojedzie maksymalnie 150 km/h. Czy to wszystko? Oczywiście, że nie – Volkswagen deklaruje bowiem, iż zasięg e-Golfa wzrósł do 300 kilometrów (według normy NEDC). To co, pięć dni miejskiego jeżdżenia mamy z głowy?

Patryk Rudnicki

  • http://www.iparts.pl/ iParts.pl

    Ciekawi mnie tylko jak będą się prezentować części zamienne do tego modelu. Patrząc na zamienniki no normalnych wersji http://www.iparts.pl/auto/vw,121.html są ogólnodostępne, a do elektrycznego? Trzeba poczekać na odpowiedź.

  • https://superparts.pl/ superparts.pl

    Tekst świetny na wysokim poziomie. Co do części, znalazłem tu sporo https://superparts.pl/ ale do elektryka, nigdzie nie znalazłem jak narazie