Wyniki 70. Rajdu Polski

22 września 2013
Bez kategorii, Motorsport Nowości Rajdy

Tegoroczna edycja Rajdu Polski na mazurskich i jak się okazało niezwykle wymagających szlakach zapowiadała się fantastycznie – nie tylko z tego powodu, że najważniejsza, rajdowa impreza w naszym kraju miała być zorganizowana już po raz siedemdziesiąty, ale przede wszystkim z uwagi na liczbę załóg jakie zapowiedziały swój udział w organizowanym u nas „evencie”. Do Mikołajek zjechała się polska śmietanka kierująca samochodami rajdowymi – Krzysztof Hołowczyc, Michał Kościuszko, którego obecność na tegorocznym rajdzie jeszcze dwa tygodnie temu stała pod dużym znakiem zapytania (uraz kręgosłupa), wciąż zbierający doświadczenie, choć typowany jako jeden z faworytów 70. edycji Rajdu Polski Robert Kubica czy też Kajetan Kajetanowicz, który pokazując wysoką klasę za „sterami” Fiesty R5 wygrał finalnie mazurski rajd. Drugie miejsce zajął utrzymujący świetną formę Brian Bouffier, natomiast trzeci linię mety przekroczył nasz gość z Czech prowadzący Skodę Fabię S2000 – Jan Kopecký. Co z resztą polskich zawodników? Kościuszko dojechał na czwartej pozycji, Krzysztof Hołowczyc za kierownicą Fiesty RRC był piąty, Michał Sołowow uplasował się jedną pozycję dalej (6. miejsce), zaś Robert Kubica utrzymujący przez większość rajdu drugie miejsce …, nie dojechał wcale – powodem było urwane koło i uszkodzony silnik w DS3 RRC. Cóż pozostaje nam powiedzieć – gratulujemy zwycięzcom i czekamy na kolejną, 71. edycję tak ważnej dla Polaków imprezy rajdowej …