SsangYong Rodius – piękność

SsangYong Rodius

SsangYong oficjalnie ogłosił i zaprezentował pierwsze informacje dotyczące odświeżonego modelu Rodius, który na niektórych rynkach będzie sprzedawany pod nazwą Korando Turismo albo Stavic.
Nowe auto, tak jak i jego poprzednik, nie grzeszy urodą. Jednak od zawsze był to znak charakterystyczny tego „dziwoląga” i może to jest właśnie klucz do sukcesu, bo przecież ładnych aut jest na pęczki i coraz trudniej się wyróżnić. Przód auta wyraźnie nawiązuje do niedawno odświeżonego Actyon Sports’a, natomiast tył został praktycznie niezmieniony.


Ogromne MPV o dość kontrowersyjnej urodzie będzie dostępne w 9, 10 a nawet i w 11-osobowej wersji. Do wykorzystania będzie nawet do 3240 litrów przestrzeni załadunkowej. W ofercie znajdować się będą 3 poziomy wyposażenia : Luxury Touring (LT), Grand Touring (GT) i Royal Touring (RT). W zależności od nich na pokładzie będą mogły się znaleźć takie gadżety jak: nawigacja satelitarna, moduł bluetooth czy rozbudowany system multimedialny.


Podstawowym silnikiem w Rodiusie drugiej generacji ma być 2-litrowy turbodoładowany diesel o mocy 155 albo 175 koni. Do wyboru będzie 6-stopniowa manualna skrzynia biegów bądź 5-biegowy automat produkcji Mercedesa. Na rynku koreańskim oraz rosyjskim będzie możliwe również kupienie auta z 3.2-litrowym, 6-cylindrowym silnikiem benzynowym.

Na więcej detali musimy poczekać do ogłoszenia oficjalnej sprzedaży w Europie.

Bartłomiej Urban

  • NYcity

    Jak to jest piękność to ja jestem święty 😀

  • Rodiusomaniak

    A mi się podoba i to bardzo ! SUV i VAN w jednym, idealne połączenie. Mam nadzieje, ze kiedyś go sobie kupię :) Powinien być tylko w ofercie silnik benzynowy 3,2. Może więcej pali, ale za to będzie bardziej bezawaryjny od diesla z dpf.