Nowa Lancia Thema w oparciu o Chryslera 300

Lancia jest naprawdę gorącym tematem w ostatnich miesiącach. Oprócz modelu Ypsilon, na targach samochodowych w Genewie, firma przedstawi również nowy model Thema, flagowego sedana, który będzie oparty na modelu Chrysler 300.

[center] [img]/photos/old/news/samochody/lancia_thema_2011_1.jpg[/img] [/center]
Włoski producent twierdzi, iż nowa Thema jest rzeczywiście idealnym połączeniem amerykańskich rozmiarów, komfortu, obecnością luksusowego wnętrza i włoskiego designu.

Poweru dostarczy 3,6-litrowy silnik rozwijający 292 KM i dwie wersje 3,0-litrowego turbodiesela V6, opracowanego przez Włochów, o mocy 190 i 224 KM.

[b]Poniżej zdjęcia Chryslera 300, na którym bazuje nowa Lancia Thema.[/b]

Nowa Lancia Thema w oparciu o Chryslera 300 Nowa Lancia Thema w oparciu o Chryslera 300 Nowa Lancia Thema w oparciu o Chryslera 300 Nowa Lancia Thema w oparciu o Chryslera 300

W Genewie zostaną zaprezentowane dwa modele w konfiguracji Platinum. Oba samochody będą napędzane 3,6-litrowym silnikiem benzynowym. Uwagę przykuwać będą 22-calowe felgi, panoramiczny dach elektryczny, 8,4-calowy wyświetlacz dotykowy, nawigacja, Adaptive Cruise Control (tempomat z funkcją utrzymywania dystansu od poprzedzającego auta), Collision Warning (funkcja rozpoznawania przechodniów) i tylna kamera cofania.

Każda z tych funkcji będzie dostępna w nowym modelu Thema, w momencie, gdy samochód trafi do sprzedaży, tzn. jeszcze w tym roku. Ceny i konkretne daty wejścia na rynki europejskie będą prezentowane w późniejszym terminie.

źródło: wł