Aktualności

ULC – samochód za 2500 USD

Alians Renault Nissan i Bajaj Auto zapowiadaja produkcję samochodu o roboczej nazwie ULC. Cena sprzedaży auta bez kosztów dystrybucji będzie zaczynała się od 2500 USD.

[center] [img]/photos/old/news/samochody/ulc_1.jpg[/img] [/center]
Dyrektor Generalny spółki Bajaj – Rajiv Bajaj i Prezes Renault i Nissana – Carlos Ghosn, zapowiedzieli utworzenie spółki joint venture, której celem będzie opracowanie, produkcja i sprzedaż samochodu ULC. Cena sprzedaży samochodu – bez kosztów dystrybucji – będzie zaczynała się od 2500 USD. W nowo powstałej spółce 50% udziałów będzie należało do Bajaj Auto, 25% do Renault i 25% do Nissana.

Model ULC, opracowany dla potrzeb bardzo dynamicznie rozwijąjącego się rynku indyjskiego, będzie produkowany w Chakan (stan Maharashtra) w Indiach, w wybudowanym w tym celu zakładzie. Początkowa wydajność zakładu będzie wynosiła 400 000 samochodów rocznie. Sprzedaż na głównym rynku – w Indiach – rozpocznie się w 2011 roku i zostanie rozszerzona na inne wschodzące rynki na świecie.

Badania wykonalności wykazały zasadność wspólnego opracowania produktu – projekt spełnia cele w zakresie kosztów, parametrów użytkowych i wyników.

źródło: Renault / Moto Target