Aktualności
Drugie życie Hondy S2000 (Styczeń 12, 2020 12:50 pm)
Pokaz nowego Defendera w Car Master w Krakowie (Grudzień 19, 2019 9:44 am)
Pakiet OC i AC – czy to się opłaca? (Grudzień 13, 2019 12:18 pm)
Modyfikacja BMW, które wcale nie jest BMW (Listopad 28, 2019 2:29 pm)

Nowy Chevrolet Camaro – europejskie testy

Trwają finalne testy najnowszego Camaro, który ma być kolejnym po Dodge'u Challenger amerykańskim muscle-car wskrzeszonym po latach.

[center] [img]/photos/old/news/samochody/chevrolet_camaro_new_1.jpg[/img] [/center]
Tym razem samochodowym paparazzi udało się sfotografować wersję seryjną pozbawioną jakiegokolwiek kamuflażu podczas drogowych testów w Niemczech. Po muskularnej sylwetce nowego Camaro widać, że będzie to godny konkurent dla Challengera. W egzemplarzu widoczne są zaawansowane biksenonowe światła, które najprawdopodobniej nie znajdą się w wyposażeniu seryjnym Camaro. Za to w najmocniejszej wersji dostaniemy 20-calowe obręcze kół z przodu i 21-calowe na tylnej, napędzanej osi.

[center] [img]/photos/old/news/samochody/chevrolet_camaro_new_2.jpg[/img] [/center]
Wciąż nie wiadomo, czy GM zdecyduje się na zastosowanie niezależnego zawieszenia kół, dzięki czemu Camaro nie byłoby jak dotąd wyłącznie „królem prostej”. Ostatnio pojawiły sie doniesienia o planowanej 4-cylindrowej wersji z doładowanym silnikiem 2,4 litra o mocy około 200 KM. Jednak nie zanosi się, aby nabywcy zaakceptowali Camaro z tak słabym jak na to legendarne auto silnikiem. Za to na pewno spodoba im się najmocniejsza 6-litrowa wersja V8 o mocy ponad 400 KM. Już teraz mówi się o planowanej jeszcze mocniejszej wersji SS. Podstawowym silnikiem nowego Camaro będzie 3,6 litrowy silnik V6. Auto pojawi się na drogach (niestety najpierw tylko amerykańskich) na początku 2009 roku.

[center] [img]/photos/old/news/samochody/chevrolet_camaro_new_3.jpg[/img] [/center]

źródło: WCF / Mototarget